Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Україні прогнозують сильне подорожчання гречки: озвучено нову ціну

В Україні очікуються дефіцит та подорожчання гречки. Популярна крупа може коштувати до 90 гривень за кілограм.

Про це йдеться у сюжеті програми "Сніданок з 1+1".

Аграрії вже сіють зернові культури. На Київщині посівна йде за планом. Аграрії будуть вирощувати ті крупи, які найбільше потрібні в Україні.

Читайте також:
Ціни на м’ясо змінились: скільки зараз коштує 1 кілограм

"Наразі більше попиту на гречку, кукурудзу, сою, тому що ці культури мають внутрішній високий попит", – розповіла Олена Костенко, заступниця директора з питань селекції інституту землеробства.

Ситуація з гречкою доволі непроста. Дефіцит соціальної крупи вже відчувається. Вся річ у тому, що Україна наполовину залежна від імпорту гречки, а що ще гірше – залежна від імпорту з РФ. Кожного року українці споживають 140 тисяч тонн популярної крупи, самі ми вирощуємо лише половину. Решта гречки має російське походження. Країна-агресор перевозила крупу до Казахстану, там змінювала бірку й продавала Україні гречку.

Сергій Громовий, директор Міжнародної асоціації гречки, розповів, що через експансію нашим фермерам стало не вигідно сіяти гречку. Тому нині аграрії зіткнулися з проблемами.

"Сьогодні росія фактично закрита для постачання гречки. Ми почали відчувати великий дефіцит на нашому ринку, як посівного матеріалу, так і звичайної гречки. І це призведе, через певний час, за тиждень-другий, до різкого здорожчання. Ми прогнозуємо, що вона коштуватиме на менш як 80-90 гривень, в залежності від регіону, за кілограм крупи", – зазначив він.

Зараз ситуацію може врятувати Канада. Ця країна надасть українським аграріям 140 тонн насіння гречки. Ним зможуть засіяти поля фермери з деокупованих територій, де ще не встигли посіяти ранні культури.