В Угорщині підбивають підсумки проекту "Туристичний шлях до спільної релігійної і культурної спадщини"
Сьогодні в місті Боктолорантгаза (Угорщина) розпочалася міжнародна конференція з питань реалізації проекту «Туристичний шлях до спільної релігійної і культурної спадщини» в рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013». Участь в роботі бере й численна делегація із Закарпатської області – представники органів місцевого самоврядування, науковці, настоятелі церков.
В ході реалізації проекту, який стартував на початку минулого року було розроблено туристичний маршрут, який охопив понад 30 церков Закарпатської Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини. Серед закарпатських святинь – Ужгородський греко-католицький кафедральний собор, Горянська ротонда, Мукачівський храм Св. Михайла, Берегівська та Виноградівська римо-католицькі церкви, Хустська, Вишківська, Тячівська реформаторські та ряд інших церков, які представляють велику архітектурну та мистецьку цінність. Серед угорських – римо-католицькі Бакталорантгаза та Кішварда, а також реформатські – Тарпа, Берегшурань, Марокапі, Чарода, Такош, Вамоштьа, Лоня, Тисасентмартон, Берегдароц, Торньошпалца, Вайа, Анарч, Лашкод та ін.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова Закарпатської обласної ради Іван Балога.
«Результати проекту – це свого роду унікальний досвід, який відкриває нові можливості для духовного і культурного єднання народів України та Угорщини, для ознайомлення представників всієї європейської та світової спільноти з унікальною спільною природною, релігійною та культурною спадщиною, якою володіють наші дві сусідні області – Закарпатська України та Саболч-Сатмар-Березька Угорщини.
В майбутньому він матиме ще більше значення, як приклад співжиття двох народів. Цьому передувала велика наукова робота з дослідження храмів середньовіччя обох областей, яка узагальнена в представленому об’ємному виданні «Середньовічні церкви від Тиси до Карпат». Воно стане безцінним джерелом для інших дослідників, істориків, архітекторів, мистецтвознавців та всіх, хто цікавиться нашою спільною спадщиною», – зазначив керівник ради.
Голова ради Саболч-Сатмар-Березької області Оскар Шестак повідомив, що проект в майбутньому буде продовжено. Також про його результати буде інформовано угорський парламент. «Ми ставимо собі за мету також провести реконструкцію середньовічних церков. Завдяки цьому буде збережено надбання наших предків для майбутніх поколінь», – резюмував Оскар Шестак.
Прес-служба облради