Депутати облради обговорили проекти важливих Програм для підтримки різних сфер Закарпаття
Чимало запитань та пропозицій виникло у депутатів при обговоренні проекту рішень стосовно Програми розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва в області а 2016-2020 роки та Програми розвитку та підтримки галузі рослинництва на 2016-2020 роки.
Зокрема, Віктор Русин, який очолює новостворену постійну комісію обласної ради з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту, наголосив на необхідності розробити пропозиції з розвитку поголів’я тваринництва, у т.ч ВРХ, яке на жаль, занепадає. Закарпатців з традиціям вирощування худоби це особливо хвилює, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської облради.
Детальний аналіз з порушених питань подав заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Лесьо. Він наголосив, що ведеться селекційно-племінна робота, підтримується вівчарство, виплачуються різні компенсації на підтримку сільгоспвиробників. Однак подібна ситуація по всій країні, навіть ту продукцію, яка є, нема кому і де переробляти. За його словами, область гостро потребує таких підприємств, у т.ч. і молокопереробних. Після жвавої дискусії депутати підтримали названі проекти рішень.
Жваво обговорили члени комісії і проект рішення про «Програму охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2016-2018 роки». Прийняття цього рішення, за словами заступника директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрія Шпонтак, сприятиме покращенню екологічного стану області, підвищенню рівня охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки.
Депутати цікавились питанням твердих побутових відходів у краї. Оскільки пошук десятків гектарів землі у гірській області для нових полігонів збирання сміття – не вихід, а більшість діючих сміттєзвалищ переповнені, а це чи не найважливіший виклик сьогодення, бо має прямий вплив на порушення довкілля, то необхідно братися за кардинальне вирішення питання. Зокрема, шляхом будівництва заводів. «Ми повинні раз і назавжди позбутися бездумного складування твердих відходів на відкритих територіях», – наголосив головуючий. Та окреслив ще одну важливу проблему – застарілі системи очищення води у нашому краї. А тому було рекомендовано управлінню зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва ОДА та департаменту екології та природних ресурсів ОДА з порушених питань напрацювати пропозиції із залученням серйозних інвесторів.
Також депутати рекомендували вивчити питання водозабезпечення сіл, розміщених на берегах Тиси, зокрема Буштина, де люди у спекотні дні перебиваються на привізній воді.