Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Влада Ужгорода знайшла можливість вирішити багаторічну проблему з протипаводковою дамбою

Влада Ужгорода знайшла можливість вирішити багаторічну проблему з протипаводковою дамбою

Пошкодження захисної протипаводкової дамби і її самовільна забудова в районі вулиці Саксаганського вже багато років є загрозою підтоплення Ужгорода і навіть невиконання міждержавних угод із країнами-сусідами Закарпаття. Цю проблему сьогодні розглянули на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) у міській раді.

Начальник Ужгородського міжрайонного управління водного господарства (МУВГ) Василь Івегеш повідомив, що дамбу звели в 1974 році, вона зроблена так, щоб захистити праву частину міста і має певні функції в рамках міждержавних домовленостей із захисту сусідньої Словаччини.

Однак більше десятка років тому поблизу дамби виділили земельні ділянки під індивідуальне житлове будівництво і вже 8 років триває конфлікт із забудовниками, які зводять у захисній зоні дамби бетонні споруди, ставлять ковані паркани, їздять автомобілями тощо, самовільно відгороджують територію і порушують цілісність захисної споруди. Тільки в цьому році спеціалісти МУВГ вже "латали" дамбу кілька разів, однак обстеження у вересні 2015-го, зафіксоване актом, виявило 8 розривів.

Неодноразові попередження забудовників, звернення в правоохоронні органи, екологічну інспекцію не дали результату. А історія свідчить, що приблизно кожні 15-17 років на Ужі можливі катастрофічні паводки, вода може прибувати з потужністю до 750 кубометрів в секунду. Тим більше, що загальновідома світова тенденція до змін клімату і потепління.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв констатував, що наразі є дві складові проблеми: ліквідувати розриви і навести лад із забудовниками. Відтак управління водного господарства знову подасть дві заяви – про пошкодження і незаконне захоплення, забудову – оновленій поліції. Присутній на нараді представник міського відділу поліції запевнив, що одразу буде створено оперативну групу, яка вийде на місце і вирішуватиме питання з кожним із забудовників-порушників. Богдан Андріїв відзначив: або можна буде переконати людей і вирішити питання про відновлення цілісності дамби, або будуть звертатися до суду. А водники визначать вартість необхідних робіт і згодом їх виконають.

Вирішили, що через місяць, орієнтовно 5 лютого, на засіданні комісії розглянуть результати зробленого, бо місто повинно бути завжди у максимальній готовності до ймовірного паводку.