Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На утримання закарпатських ПТНЗ необхідно 160 млн гривень

У понеділок, 30 травня, відбулося засідання постійної депутатської  комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики, яку очолює Ільдіко Орос.  

Депутати обговорили листи і звернення до профільної комісії та порядок денний другого пленарного засідання третьої сесії, яка запланована на 14 червня цього року, – стверджує прес-служба Закарпатської облради.

Жваве обговорення в обранців викликало питання про стан фінансування професійно-технічних училищ краю. Як повідомила директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, для координації дій з цього болючого питання у краї створено регіональну раду професійної освіти обласної державної адміністрації та робочу групу, куди увійшли представники виконавчої та самоврядної влади, освітньої галузі, центру зайнятості, роботодавці. Вони напрацюють відповідні рекомендації. Крім того, з цього питання 1 червня відбудуться парламентські слухання.

Наголошувалось, що після внесення змін до Державного бюджету на 2016 рік, фінансування ПТУ перекладено на місцеві бюджети. Фінансування семи професійно-технічних навчальних закладів у 2016 році здійснюється з обласного бюджету, дев’яти - у містах Ужгород, Мукачево, Хуст та Берегово – з бюджетів міст. «В області всього 16 ПТУ, – зазначив перший заступник голови облради Йосип Борто, – на їх утримання потрібно 160 мільйонів у рік, якщо всі «ляжуть» на обласний бюджет, то області цей тягар не винести».

Обговорили члени комісії і питання передачі у комунальну власність майнових комплексів ПТУ та землі, що дозволить здійснювати їх модернізацію. Для цього, як поінформувала Ганна Іванівна, на сьогодні всі майнові об’єкти та земельні ділянки ПТУ в Закарпатті мають необхідні документи. Відтак профільна комісія зійшлася на тому, що це питання не потрібно форсувати, а відкласти до висновків створеної регіональної ради та рекомендацій парламентських слухань.

Не менш активно обговорили на профільній комісії пропоновані проекти рішень до порядку денного пленарного засідання сесії. Зосереджено увагу  на змінах і доповненнях до вже діючих обласних програм, ухвалених рішеннями попередніх сесій, та до затвердження нових регіональних програм у сфері освіти, туризму, інформатизації, нацменшин і спорту.

Усі критичні зауваження та пропозиції депутатів з  обговорюваних питань будуть опрацьовані та розглянуті президією обласної ради, яка традиційно відбудеться напередодні  другого пленарного засідання третьої сесії.