Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Мукачівському державному університеті відбувся День інформації для викладачів

У Мукачівському державному університеті відбувся День інформації для викладачів

Нещодавно у читальному залі бібліотеки Мукачівського державного університету відбувся День інформації для викладачів. У вступному слові ректор Мигалина Юрій Вікентійович підкреслив важливу роль...

Нещодавно у читальному залі бібліотеки Мукачівського державного університету відбувся День інформації для викладачів.

У вступному слові ректор Мигалина Юрій Вікентійович підкреслив важливу роль інформаційних ресурсів бібліотеки у організації наукової та навчальної роботи викладачів та студентів університету. Юрій Вікентійович зазначив, що електронні підручники дають можливість студентам за короткий термін швидко опанувати весь об’єм необхідних навчальних дисциплін, і що така система, безперечно, прискорює підготовку фахівців. Але комп’ютери, на відміну від книжок, не вчать мислити й аналізувати. Сучасні комп’ютерні технології потрібні, вони дають чимало можливостей, але вони ніколи повністю не замінять традиційне поняття бібліотеки і книги. Юрій Вікентійович привітав викладачів, праці яких були надруковані за останній час.

На заході були презентовані праці викладачів університету: Реслер М.В., Максименко Д.В., Теличко Н.В., Туріс І.Ю., Задорожний І.З., Стегней М.І., Бенке Й.З., Козарь О.П., Садовнікової Т.М., Головко О.М., Махлинця С.С., Кампов Н.С., Симочко Г.В., Товканець Г.В.

Провідний бібліограф бібліотеки Сливка Людмила Іллівна проінформувала слухачів про електронні ресурси бібліотеки, зокрема про те, що зараз фонд електронних підручників бібліотеки складає 681 книгу, крім цього йде постійне поповнення фонду. Було зазначено, що з початку навчального року вже зафіксовано близько 1800 звернень студентів до фонду електронних підручників, що свідчить про надзвичайну популярність даної послуги, яка надається студентам у 2-х відділах бібліотеки: бібліотечно-інформаційному центрі та читальному залі періодичних видань та електронних документів. Також було зроблено повідомлення про наявні у бібліотеці періодичні видання в електронному форматі: «Офіційний вісник України», «Інфодиск: Все для бухгалтера», «Централізована система обліку законодавства (Дошкільна, початкова та вища освіта)».

Було обговорено питання щодо оновлення у базі даних бібліотеки методичних рекомендацій по виконанню контрольних робіт для студентів заочної форми навчання.

Бібліограф Сабов Яна Михайлівна проінформувала про план передплати періодичних видань на 2011 рік. Підготовлено замовлення на передплату 32 газет та 99 журналів, і, зокрема:

- для педагогічного напряму підготовки – 43 видання на суму 7650 грн.;

- для економічного напряму підготовки – 22 видання на суму 11650 грн.;

- для технологічного напряму підготовки – 13 видань на суму 4280 грн.;

- для гуманітарного напряму підготовки – 23 видання на суму 4680;

- для напряму «Туризм та готельно-ресторанне господарство» – 8 видань на суму 1300 грн.;

- періодичні видання для загального користування складають 21 видання на суму 6078 грн.

Директор бібліотеки Мерцин Галина Олександрівна ознайомила з новими надходженнями до бібліотеки університету. У 2010 році було придбано біля 1800 примірників книг, 306 назв. Значна увага приділялася комплектуванню дисциплін, які вивчають студенти гуманітарного та педагогічного факультетів:

* Корольчук М.С. Теорія і практика професійного психологічного відбору: Навчальний посібник – 30 примірників;

* Кутішенко В.П. Психологія розвитку та вікова психологія: Практикум: Навчальний посібник – 30 примірників;

* Лисянська Т.М. Педагогічна психологія. Практикум: Навчальний посібник – 30 примірників;

* Павелків Р.В. Дитяча психологія: Навчальний посібник – 49 примірників;

* Психологія сімейних взаємин: Навчальний посібник / За ред.. Корольчука М.С. – 31 примірник;

* Савчин М.В. Вікова психологія: Навчальний посібник – 77 примірників;

* Савчин М.В. Педагогічна психологія: навчальний посібник – 49 примірників;

* Методика навчання української мови у початковій школі: навчальний посібник / За ред. Вашуленка М.С. – 100 примірників;

* Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» / За ред.. Кононко О.Л. – 40 примірників;

* Методичні аспекти реалізації базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» / За ред.. Кононко О.Л. – 40 примірників;

* Богуш А.М. Дошкільна лінгводидактика. Теорія і методика навчання дітей рідної мови: Підручник – 50 примірників;

* Загородня Л.П. педагогічна майстерність вихователя дошкільного закладу: Навчальний посібник – 17 примірників;

* Образотворче мистецтво з методикою викладання в дошкільному навчальному закладі: Підручник / Г.В. Сухорукова, О.О. Дронова, Н.М. Голота, Л.А. Янцур – 33 примірники;

* Мовчун А.І. Рідне слово. Українська дитяча література. Хрестоматія. Книга перша: Навчальний посібник – 75 примірників;

* Мовчун А.І. Рідне слово. Українська дитяча література. Хрестоматія. Книга друга: Навчальний посібник – 75 примірників.

Галина Олександрівна зазначила, що тільки постійна співпраця бібліотеки та викладачів – запорука якісного забезпечення дисциплін навчальною літературою.

Галина Мерцин, директор бібіліотеки