Потенційного кандидата у мери Ужгорода Богдана Андріїва підозрюють у використанні адмінресурсу
Секретар Ужгородської міської ради Богдан Андріїв проводить дії, що мають ознаки непрямого підкупу виборців, а також інформує про них у позитивному контексті через ЗМІ, що належать міськраді. Також для потенційного кандидата у позаробочий час організовуються зустрічі із жителями дворів спальних районів, у яких є ознаки агітаційної мети. Але офіційно Андріїв зустрічається з потенційними виборцями саме як посадова особа міськради.
За інформацією ОПОРИ, у дворах спальних мікрорайонів Ужгорода громадська організація «Краще життя» організовує так звані «загальні збори мешканців будинку», на які запрошується потенційний кандидат на посаду міського голови та в депутати секретар Ужгородської міської ради Богдан Андріїв. Серед заходів на деяких таких зустрічах анонсується «встановлення дитячих майданчиків».
Зокрема, подібна акція пройшла 14 вересня на вул. Достоєвського.
Там Андріїв, як посадова особа, вислуховував від мешканців про їх проблеми комунальної сфери. Там же він анонсував проведення суботника на 19 вересня.
Офіційно організатором суботника виступає ГО «Краще життя», співзасновником якої є Микола Пастухов – потенційний кандидат у депутати Ужгородської міської ради.
У суботу, 19 вересня, у цьому дворі зафіксовано встановлення дитячого майданчика та лавиць, облагородження існуючого спортмайданчику, що пройшло в рамках «суботника» за участю секретаря ради та активістів ГО «Краще життя».
Паралельно того ж тижня на подвір’ї комунальники почали облаштовувати внутрішньоквартальну дорогу за кошти міського бюджету в рамках виконання робіт, передбачених і профінансованих відповідно до Програми соціально-економічного розвитку міста, яку колективно затверджено більшістю депутатів міськради. Але, за спостереженням ОПОРИ, жителям двору активісти лише наголосили, що кошти на ремонт виділили із міського бюджету, але на прохання Андріїва.
22 вересня на офіційному сайті Ужгородської міської ради з’явилося повідомлення, що за кошти секретаря міської ради, а також його брата – потенційного кандидата у депутати міськради Андрія Андріїва, – побудовано міжконфесійну капличку у дворі центральній міській клінічній лікарні.
Того ж дня обидва потенційні кандидати у супроводі міського голови Ужгорода прийшли на її освячення.
23 вересня на головних вулицях Ужгорода масово з’явилися білборди та сітілайти із фотографією Богдана Андріїва, де він вітає із Днем міста. Вихідних даних продукція не містить.
ОПОРА констатує: до моменту офіційної реєстрації усіх згаданих осіб як кандидатів у їх діях з точки зору закону немає прямих порушень. Втім очевидно, що усі організовані заходи проведені саме з метою доведення до потенційного виборця інформації про майбутніх кандидатів, оскільки така активність спостерігається саме у період наближення виборів 25 жовтня. А це, у свою чергу, порушує принцип рівних умов та можливостей проведення агітації для усіх учасників виборчого процесу.
23 вересня на конференції (зборах) Ужгородського міського осередку партії «Відродження» Богдана Андріїва, Андрія Андріїва та Миколу Пастухова висунуто кандидатами у депутати Ужгородської міської ради, а Богдана Андріїва – і на посаду міського голови Ужгорода.
Якщо після реєстрації у ТВК як кандидатів згадані особи продовжать заходи на кшталт «встановлення дитмайданчиків», «придбання спортивного інвентарю» чи «фінансування будівництва капличок», у їх діях вбачатиметься пряме порушення частини 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», яка гласить: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (...) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг».
Якщо після реєстрації у ТВК Богдан Андріїв інформуватиме про свою діяльність як кандидата із сторінок муніципальної газети «Ужгород» або офіційного сайту міської ради, у цьому вбачатиметься порушення частини 2 статті 60 цього ж Закону, де йдеться: «Кандидатам, які займають посади в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв’язку, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації».
Якщо після реєстрації у ТВК рекламоносії із зображенням Богдана Андріїва залишаться без вихідних даних, у цьому вбачатиметься порушення частини 2 статті 56 Закону, яка передбачає: «Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».