Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Ужгороді журналістам забороняли вести зйомку на автовокзалі

В Ужгороді журналістам забороняли вести зйомку на автовокзалі

В Ужгороді працівники автовокзалу в усній формі забороняли журналістам проводити відеозйомку біля автобусних платформ: мотивували, що вокзал – це приватна власність, тож на відео- чи фотозйомку потрібен дозвіл керівництва.

ВІДЕО ДНЯ

Як з’ясував представник ІМІ в Закарпатській області, журналісти інтернет-видання “Заголовок” Ярина Денисюк та телеканалу “Тиса-1” Діана Фуско прибули на територію головної автостанції міста Ужгород 16 червня для висвітлення процесу перевірки вокзалу працівниками “Укртрансінспекції”.

При цьому штатні працівники ПАТ “Закарпатавтотранс” усно забороняли журналістам проводити відеозйомку, посилаючись не те, що вокзал - приватна власність. Згодом директор ПАТ “Закарпатавтотранс” Йосип Кречко, що прибув на вокзал, зазначив, що про зйомки слід було з ним домовитися заздалегідь.

Реклама

На місце події журналісти викликали поліцію. Правоохоронці, що прибули на виклик, зазначили, що журналісти мають право проводити фото- та відеозйомку. На тому інцидент було вичерпано, журналісти продовжили роботу.

Як повідомляв ІМІ, у закарпатських журналістів уже не вперше виникають інциденти під час зйомок на автовокзалах при підготовці своїх матеріалів. Так, 23 лютого 2015 року охорона завадила роботі знімальній групі “21 каналу”, 13 березня того ж року аналогічний випадок перешкоджання журналістській діяльності стався із кореспондентами телеканалу “М-студіо”, а 19 березня – охоронець намагався завадити зйомкам знімальній групі телеканалу “Інтер” на автовокзалі міста Мукачево.

Реклама

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний вважає, що подібні випадки є перешкоджанням журналістській діяльності. “Що стосується приватної власності: тут треба відштовхуватись від того, що подібні дії жодним чином прямо не заборонені чинним законодавством України, оскільки особливим режимом автовокзал не наділено, він хоч і є приватною власністю, але це є публічним місцем”, - констатував юрист.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно