Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Ужгородські студенти влаштували "Андріївські вечорниці"

Ужгородські студенти влаштували "Андріївські вечорниці"
ВІДЕО ДНЯ

15 грудня студенти відділення народної художньої творчості Ужгородського коледжу культури і мистецтв представили яскраве театралізоване дійство "Ой, Калета, Калета. Із чого ти вилита?.." – з нагоди дня Святого Андрія Первозванного.

Молодь відтворила неповторну атмосферу Андріївських вечорниць, вдаючись до пісенно-танцювальних та розважально-ігрових народних традицій, притаманних для мешканців різних регіонів України. Закарпатський колорит юні артисти майстерно втілили у коломийках та побутових замальовках, присмачених добірним автентичним гумором. А оскільки це свято у фольклорі пов’язують із передбаченням долі – найчастіше особистої, жіночої,  продемонстрували також деякі Андріївські загадування, які з народних вірувань упродовж століть трансформувались у звичайні юнацькі забавки. Спостерігаючи за тим, що відбувалось на сцені, присутні студенти переконувались: наші пращури в докомп’ютерну епоху розважались не гірше, ніж ми, а подібні вечорниці й тоді давали хлопцям та дівчатам змогу проявити свої таланти і, нерідко, почуття. Що й казати, ефект присутності на справжніх вечорницях глядачі не відчули б настільки повно, якби не "живий" музичний супровід усього дійства, – зазначили в Управлінні культури Закарпатської ОДА.  

Реклама

За словами керівника постановки – викладача курсу "Історія свят і обрядів" Олени Надворної, мета заходу не лише в тому, щоб укотре відзначити історико-культурну та художню цінність цього свята, але й надати студентам – майбутнім фахівцям культурно-дозвіллєвої сфери – можливість випробувати свої навички як організаторів, сценаристів, акторів, ведучих, декоративних і музичних оформлювачів тощо. Варто відзначити, що для студентів це особливо актуально, адже невдовзі на них чекає відповідна переддипломна практика у культурних закладах області.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно