В пам’яті народній!
Та, певно, читачам ніхто не може заборонити, що і про кого їм читати або не читати. У цьому виборі кожен вільний. Хтось обирає жалісливу фігурку маленької людини — якогось Івана Денисовича або якогось Лиса із кримінального світу чи світоглядного збоченця, а ще хтось – книги про Кожедубів, Покришкіних і, взагалі, – художні, документальні, публіцистичні твори про захисників Вітчизни – незрадливих, мужніх, які в години небезпеки і реальної загрози рабства для захисту себе і співвітчизників не пошкодували навіть власного життя.
ВІДЕО ДНЯІ письменник, і журналіст – вільний у виборі літературних героїв або реальних людей, щоб знаком уваги пошанувати їх, сповідуючи жагу до правди та вдосконалення кожного.
У всіх нас – свій Бог і своє місце на Землі під Сонцем... Брудна незалежницька хвиля виплеснула бозна із яких кубел на терени України зрадників, перевертнів, політичних повій, істориків-фальсифікаторів, сутенерів, крамарів-спекулянтів, що самозакохано тепер називають себе елітаріями.
РекламаЗа таких умов ветеранам Великої Вітчизняної війни, учасникам бойових дій доводиться захищати себе і свої героїко-патріотичні переконання та традиції від неправдивого слова, фальсифікацій історичної правди. У цьому байдужі – небезпечні, бо вони, врешті-решт, повірять тим, хто найбільше і найчастіше вдається до лукавства і відчайдушної брехні.
Ніхто не може вважатись абсолютно об'єктивним експертом в оцінці людських достоїнств у роки війни, якщо він не був її учасником і користується світоглядом сумнівної якості...
РекламаМукачівський журналіст Микола ЛІТКОВСЬКИЙ чергову свою книжку "На щиті Вітчизни їх імена" присвятив захисникам Вітчизни, 65-річчю Перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні. Ця книжка, невелика за обсягом і накладом, але повна глибинного змісту. Узагальнено, алегорично можна сказати, що вона – про коріння і крону могутнього дерева. Як-що кожній гілочці на цьому дереві відповідають коріння і корінці у землі, буря, негода, людські пристрасті, цькування ворогів можуть пошматувати листя і віти, але коріння їм непідвладні. Вони народять нові пагони, зміцнять ще більше і красиве дерево... Таким корінням є безсмертний подвиг радянського народу у Другій світовій війні.
Якими незмірно малими здаються нинішні прикрості й невдачі України, у порівнянні з тими, що навалою фашизму в 1941 році на плечі великого народу прийшла Велика Вітчизняна війна!
У згаданій вище книжці неупереджений читач віднайде той духовний потенціал, який для нашого народу є надзброєю. Нариси, інтерв'ю журналістів М.Літковського, І.Миговича, М.Бей-реша, М.Машури, спогади учасників війни і бойових дій мукачівців – генерал-майора І.Демина, полковника О.Гусинова, полковника І.Ткачова, полковника Б.Сакари, Ф.Ахунзянова, І.Бемова, полковника Я.Оереду, О.Кайдалова, Ю.Астроумова, полковника І.Буковського, полковника О.Депресова, добровольця Закарпаття І. Балог.
РекламаУ книжці М.Літковського «На щиті Вітчизни їх імена» читач має можливість ознайомитись і з поетичними творами про Велику Вітчизняну війну О.Мішина, Г.Деггярова, В. Дворниченка і В.Василенка.
Іван Дзьобак