Поезія Василя Галаса – про добро, знання, віру
Найчастіше, зокрема в школі, ми вчимо вірші неохоче, до них ставимося байдуже, хоча вчителі та батьки намагаються захопити нас віршами. Та ми, як правило, неохоче їх вивчаємо – радше стаємо слухачами. Коли ж ми слухаємо поезію – то відчуваємо, що від кожного рядка йде якась особлива енергетика, і що у віршах є музика і барви, що без поезії, без живопису, музики світ був би нецікавим, німим.
ВІДЕО ДНЯУ рамках Днів міста, уперше в Мукачівській міській центральній дитячій бібліотеці відбулася зустріч читачів з мукачівським поетом Василем Галасом…
Діти зібралися в літературному кафе „Поезія Добра, Знань, Віри” на поетичний дзвінкослов. Тут подавалися не тільки тістечка та кава, а поетичний десерт, приготований на віршах Василя Васильовича Галаса, учнями загальноосвітніх шкіл № 16, 20 та Мукачівської гімназії. Діти читали вірші із збірок: „Контрольна для душі”, „Кришталеве джерельце”, „Острів дитинства”, „Золотий промінчик”, „Сонячна крапелька” та інших, які було представлено на однойменній з літературним кафе книжковій виставці.
РекламаВедучі зустрічі розповіли зацікавленим дітям біографію Василя Васильовича, а він, у свою чергу, відповів на запитання читачів про те, як прийшов у світ літератури. Це була своєрідна конференція автора та читачів. Присутні подавали розмаїті запитання, на які Василь Галас охоче відповідав. Лунали цікаві факти з життя поета.
Особисто я, як слухачка, отримала велике задоволення від такої щирої розмови. Я горда, адже у нас, на Закарпатті також є відомі й талановиті письменники і поети, саме такі, як Василь Васильович Галас. Слухаючи уважно відповіді, які давав поет, я багато чого почерпнула особисто для себе.
РекламаПісля закінчення щирої розмови Василь Галас подарував слухачам деякі з своїх збірок з автографом.
Переглянувши всі книги автора, які було представлено на книжковій виставці, я теж взяла собі книжку під назвою „На березі міста” і, читаючи її вдома, не могла відірвати ані погляду, ані думок.
Побільше би таких зустрічей! Адже підростаюче покоління знає сучасних письменників чи поетів за їхніми творами, а живе спілкування завжди допомагає пізнати сутність творчості автора, змушує зрозуміти та осмислити написане.
РекламаЮлія Товтин,
учениця ЗОШ № 10