Українці будуть по-новому отримувати банківські картки

Економіка  10 липня 2021 року, 13:05 3563

В Україні в результаті ухвалення закону "Про платіжні послуги" у банків з’являться нові конкуренти. Випускати і видавати картки зможуть у відділеннях пошти, в торгових мережах і навіть у ломбардах.

Також з’являться нові компанії, які зможуть надавати окремі фінансові послуги. Наприклад, переказувати гроші, знімати готівку. Ще одна установа буде відповідати за випуск електронних грошей.

"З одного боку, ринок платіжних послуг розшириться і конкуренція зросте, що може призвести до зниження тарифів на послуги (наприклад, відсотків за переказ грошей). Але з іншого боку, нові гравці на цьому ринку не зможуть похвалитися своєю фінансовою історією і навряд чи будуть в очах споживачів такими ж надійними, як банки", – йдеться в публікації.

Читайте також:  У клієнтів "ПриватБанку" почали зникати гроші з карток: що відбувається і чи повернуть кошти

Контролювати роботу нових компаній буде Національний банк. Якщо він виявить порушення, може відкликати ліцензію, що фактично означає закриття компанії.

Банки, як і раніше, можуть надавати всі фінансові послуги. А ось окремі компанії будуть займатися тим, на що отримають ліцензію. Для компаній це стане можливістю отримати конкурентну перевагу. Щоправда, захист у банківських установах від банкрутства і порушення фінансових показників контролюється жорсткіше: вони повинні відповідати цілій низці нормативів.

Нагадаємо, "ПриватБанк" блокує перекази і рахунки українців. Названо перелік причин.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0