Опалення в будинках: декому доведеться доплатити за минулі роки

Економіка  4 листопада 2021 року, 08:43 3369

В Україні деякі сім’ї отримали платіжки за опалення з урахуванням перерахунку за минулі роки. Одним треба доплатити, інші отримали переплату.

Про це пояснив експерт аналітичного центру Асоціації міст України Олег Гарник. За його словами, перерахунок вартості можливий як у бік збільшення ціни послуг, коли у громадян утворюються борги, так і у бік зменшення, коли з’являються переплати.

Читайте також:  Ціна на газ: українці платитимуть по-новому

"Теплопостачальне підприємство подає теплоносій до будинку. На вході в будинок теплова енергія враховується і визначається, скільки гігакалорій поставлено. Є будинки, в яких встановлено поквартирний облік теплової енергії, є ті, хто його не має. Але на кожного мешканця багатоквартирного будинку проводиться розрахунок вартості тепла за його власну опалювальну площу і за місця загального користування. У будинку, де встановлені прилади обліку, це простіше, а в будинках, які ними не обладнані, ситуація складніша", – роз’яснює експерт.

Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг було затверджено ще у 2018-му році, на виконання закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Після цього деякі постачальники провели перерахунки з урахуванням того, що постачали до будинку теплову енергію, але недоотримали кошти в повному обсязі, каже Гарник.

"Тому деяким жителям доведеться доплатити. А в деяких, можливо, платіжки будуть зменшені", – підсумував він.

Раніше повідомлялось, що доставка газу в Україні може рекордно подорожчати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0