Інтернет можуть прирівняти до комуналки та встановити на нього більші тарифи

Економіка  25 листопада 2021 року, 08:37 4104

Ціна на Інтернет може зрости, а саму послугу хочуть прирівняти до комуналки. Мовляв, Інтернет вже давно став однією із стандартних комунальних послуг.

Тепер розповідаємо детальніше. Інтернет-провайдери збільшують ціни на свої послуги. Зокрема, у столиці країни. Низка їх уже встановила ціну тарифів на 100 Мбіт/с вище 200 грн, а на тарифи 1 Гбіт/с – вище 300 грн. За прогнозами експертів, вже наступного року базова ціна тарифів на 100 Мбіт/с сягатиме 300 грн. При цьому вони ж зазначають: інтернет-тарифи потрібно порівнювати з комуналкою.

За словами члена правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександра Арутюняна, сказаними для UBR.ua, на зростання тарифів вплинули кілька факторів. Зокрема, йдеться про:

  • подорожчання цін на кабель;
  • логістику;
  • інфляцію;
  • фактичне підвищення вартості доступу до будинкової інфраструктури;
  • зростання зарплат в промисловості.

Читайте також:  В Україні може різко подорожчати Інтернет

Самі ж провайдери до вже названих причин підвищення тарифів додають ще кілька. Наприклад, у "Київстарі" кажуть, що підвищувати плату за інтернет їх також змушують:

  • зростання мінімальної заробітної плати;
  • зростання плати за доступ до електромереж;
  • подорожчання електроенергії.

За словами керуючого партнера консалтингової компанії E&C Group Анатолія Фроленкова, інтернет вже давно став однією із стандартних комунальних послуг. А тому тарифи на нього варто порівнювати саме з комуналкою.

При цьому він наголосив: станом на кінець 2021 року ціни на Інтернет значно відстають від цін на комунальні послуги. "І надто повільно їх наздоганяють", – додає він.

"Аргументи про те, що в Україні зарплати набагато нижчі порівняно з іншими державами, не витримують критики. Адже у відношенні до купівельної спроможності тарифи на інтернет у нашій країні все одно залишаються одними з найдешевших у світі", – зауважив Фроленков.

Читайте також:  "Податок на Google": Зеленський підписав закон

За словами директора з розвитку масового сегменту "Укртелекому" Дениса Захаренка, очікувати на повальне зростання тарифів можна вже в 2022 році. При цьому він зазначає: розмір зростання буде порівнюваний з вартістю чашки кави, "адже існуючі ціни є досить невисокими".

Своєю чергою, Анатолій Фроленков переконаний: ціни на тарифи у 100 Мбіт/с не перевищуватимуть 300 грн. "Можна сподіватися, що демпінгові війни середини нульових і десятих років уже закінчилися. І щомісячний рівень абонплати в 10 доларів стане загальноприйнятою нормою", – зазначив він.

Раніше повідомлялось, що сільські школи та бібліотеки отримають швидкий Інтернет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0