Як виходитимуть на пенсію у 2022 році: важливі нюанси
Умови для виходу на пенсію в Україні за віком змінились з 1 січня 2022 року. Цьогоріч право вийти на пенсію в 60 років матимуть особи, страховий стаж яких становить не менше 29-ти років. Якщо людина в 60 років не набула необхідного стажу, то вона зможе вийти на пенсію в 63 роки, якщо її страховий стаж становитиме від 19 до 29 років.
ВІДЕО ДНЯЯк інформує Пенсійний фонд України, в разі відсутності страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком після досягнення 63 років, таку пенсію призначають після досягнення людиною 65-річного віку. Але, знову ж таки, за наявності необхідного страхового стажу, який цього року становить від 15 до 19 років.
Громадяни, які не накопичили 15 років стажу, мають право в 65 років отримувати соціальну виплату.
Чому в українців мала пенсія попри великий трудовий стаж?
В Україні побутує думка, що великий трудовий стаж дає змогу отримати на старості гідну пенсію. Але дуже часто це не так. Навіть і 40 років роботи та сплати податків не гарантують великої пенсії. Виплати за пропрацьовано роки можуть бути мізерними. Чому так?
РекламаСправа в тому, що, окрім стражу роботи, на пенсію впливає також особистий коефіцієнт, тобто, наскільки офіційна зарплата була більшою, дорівнювала або меншою від середньої по країні.
Формула розрахунку така: Пенсія = середня зарплата на момент нарахування пенсії х стаж х особистий коефіцієнт.
Якраз особистий коефіцієнт грає дуже важливу роль. Враховуючи його значення, пенсія може суттєво відрізнятися.
РекламаВидання "Сьогодні" зробило приклад розрахунку потенційної пенсії для людей із 35-річним стажем, але з різним коефіцієнтом – 0,5, 1 та 3.
Наразі, за інформацією Пенсійного фонду, середня зарплата для розрахунку становить 13 095,82 грн.
Відповідно до цього, потенційна пенсія може бути такою:
- якщо коефіцієнт складає 0,5, то пенсія буде 2292 грн;
- якщо 1 – 4583 грн;
- при коефіцієнті 3 пенсія буде 13 750 грн.
Раніше видання повідомляло, хто у 2022 році платитиме податок на подарунки.