Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Нові правила: Нацбанк оприлюднив, скільки тепер можна знімати готівки

Нові правила: Нацбанк оприлюднив, скільки тепер можна знімати готівки
Нацбанк оприлюднив нові правила зняття готівки. Зміни вже почали діяти. Розповідаємо, скільки можна зняти готівки на день.

Національний банк України послабив низку заборон на операції в іноземній валюті.

ВІДЕО ДНЯ

Про це йдеться у повідомленні головної фінустанови України на офіційному сайті.

 Так, з 1 березня 2022 року замість повної заборони на видачу готівкових коштів з рахунку клієнта в іноземній валюті встановлено обмеження обсягом до 30 тис. грн на день.

Реклама
Читайте також:
Де купити продукти: в Україні створили онлайн-карту супермаркетів, які працюють

Крім того, Національний визначив, що:

Реклама
  • без обмежень надалі здійснюватиметься зняття готівкової іноземної валюти з рахунків підприємств та установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів (завдань) уряду та на підставі окремих дозволів НБУ;
  • зняття готівкової валюти у філіях та відділеннях банків, що розташовані на територіях, які перебувають під загрозою окупації Росією, здійснюватиметься у межах залишку коштів на рахунку за умови їх наявності. Рішення про видачу коштів ухвалюватиметься керівником філії або відділення банку.

Крім того, Національний банк передбачив можливість використання платіжних карток за кордоном для розрахунків та отримання готівки, додавши їх до переліку виключень до заборони, що стосується здійснення транскордонних переказів валютних цінностей з України за дорученням клієнтів. Водночас наголошуємо, що НБУ від моменту впровадження воєнного стану не вводив жодних обмежень на безготівкові розрахунки, у тому числі за кордоном.

Національний банк також заборонив зараховувати кошти на рахунки клієнтів-фізосіб за переказами, ініційованими з використанням електронних платіжних засобів, емітованих учасниками міжнародних платіжних систем, що здійснюють свою діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь. Також заборонено приймати в Україні електронні платіжні засоби (включаючи перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітовані учасниками відповідних міжнародних платіжних систем.

Реклама

Національний банк України також:

  • встановив рекомендації щодо здійснення інкасації. Зокрема рекомендовано банкам в першу чергу здійснювати інкасацію суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі за умови безвідмовного прийняття цими бізнес-суб’єктами платіжних карток для оплати в усіх торгівельних точках;
  • розширив перелік виключень до заборони, що стосується здійснення уповноваженими установами торгівлі валютними цінностями за дорученням клієнтів;
  • встановив, як визначатиметься курс, за яким уповноважені установи здійснюватимуть операції з купівлі за дорученням клієнтів (які є дозволеними) та продажу безготівкової  іноземної, а також купівлю у клієнтів готівкової іноземної валюти;
  • уточнив порядок здійснення валютного нагляду;
  • визначив особливості операцій з банками з купівлі та продажу доларів США та євро, що здійснюються Національним банком, та курс для таких операцій.

Зазначені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 01 березня 2022 року № 30 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18”, що набрала чинності з 01 березня 2022 року.

Раніше ПриватБанк оприлюднив важливу інформацію про оплату картками.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно