Які зміни та нововведення очікують українців з 1 листопада
Українців у листопаді очікує ряд змін. Про головні з них розповідаємо далі.
ВІДЕО ДНЯОдне з найбільш значущих нововведень, яке набуде чинності з 1 листопада 2022 року, – це введення податку на додану вартість для забудовників та інвесторів на первинному ринку житла. Важливі зміни не оминуть більшу частину українців, тож варто знати, до чого готуватися з наступного місяця.
Що нового принесе з собою листопад, дізнайтеся у матеріалі.
РекламаОподаткування на первинному ринку житла
У листопаді набирають чинності норми закону 2600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть збудовані в майбутньому".
РекламаЦі зміни можуть вплинути на вартість квартир у новобудовах. Законом передбачено встановлення таких податків на продаж житла на первинного ринку нерухомості:
- для інвесторів запроваджується ПДВ касовим методом;
- для фізичних осіб ставка податку становитиме 18% від різниці між ціною продажу або оціночною вартістю та ціною її придбання при першому за рік продажу квартири.
Другий та подальший продаж житла протягом одного року оподатковується по 5%.
РекламаВартість виготовлення документів
З 1 листопада 2022 року доведеться більше заплатити за терміновість виготовлення внутрішнього та закордонного паспорта, а також проїзного документа біженця. Подорожчають посвідка на тимчасове проживання і картка мігранта. Ціни на оформлення документів з наступного місяця:
- паспорт громадянина України (терміном до 2-х тижнів) – 496 грн замість 252 грн;
- паспорт для виїзду за кордон (за тиждень) – 992 грн замість 704 грн;
- проїзний документ біженця – 452 грн замість 226 грн;
- посвідка на тимчасове проживання – 452 грн замість 352 грн;
- картка мігранта – 399 грн замість 199 грн.
Всі ці зміни прописані у постанові Кабінету Міністрів Україні № 1180 від 14 жовтня 2022 року. Також подорожчає перше оформлення паспорта, яке виконують в середньому три тижні – 248 грн замість 126 грн. Зауважимо, це нововведення набуде чинності лише через шість місяців після скасування воєнного стану. Тоді ж ціна на закордонний паспорт виросте з 352 грн до 496 грн.
Електронний рецепт на рецептурні препарати
З листопада запрацює другий етап впровадження електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби. Також посилюється контроль аптек з ліцензією на відпуск таких препаратів: закладам необхідно зареєструватися в ЕСОЗ (Електронна система охорони здоров’я).
Після отримання е-рецепту пацієнту приходитиме повідомлення SMS, де будуть вказані унікальний номер і код погашення. Ці дані потрібно повідомити фармацевту в аптечному закладі, щоб мати змогу отримати лікарський засіб на руки.
Вважається, що запровадження цього етапу допоможе спростити доступ до необхідних препаратів тим пацієнтам, які потребують складного лікування. Водночас відбудеться цифровізація медичної сфери, що підштовхне Україну до євроінтеграції, оскільки контрольованість відпуску рецептурних ліків буде забезпечуватися набагато якісніше.
Зауважимо, з 2023 року планується почати третій етап – запуск е-рецепту на всі препарати.
Реклама