Оприлюднено проєкт бюджету Закарпатської області на 2023 рік

Економіка  15 грудня 2022 року, 05:37 1100

Загальний бюджет Закарпаття у 2023 році зросте на 30%. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав голова облради Володимир Чубірко за результатами презентації проєкту бюджету на 2023 рік.

"Виноситься на розгляд профільних комісій бюджет Закарпатської області на 2023-й рік. У порівнянні з минулим роком загальний фонд збільшився на 378 млн. грн., спеціальний – на 27 млн. грн.

Основна частина доходів – податок на доходи фізичних осіб.

Збільшується частка у фінансовому виразі податку на прибуток. Адміністративні збори також додали свою частину.

Читайте також:  ЄС виділив Україні 500 млн євро макрофіну

Тобто, попри війну, загальний бюджет збільшується на 30%. Але в цьому є й інша причина – ростуть загальні споживчі ціни, причому набагато швидше, ніж збільшується бюджет. Тому потрібно готуватись до важкого року.

Коротко по галузях:

  • на освіту передбачено 609 млн. грн.
  • соціальний захист – 250 млн. грн.
  • охорону здоров’я – 198 млн. грн. (з урахуванням того, що медицина фінансується здебільшого за кошти НСЗУ)
  • на культуру – 141 млн. грн.
  • фізкультуру і спорт – 98 млн.

Фінансуватиметься 51 програма. Загальний фонд 266 млн.; спеціальний – 95 млн., що на 6,3 % більше у порівнянні з попереднім роком.
Сподіваюсь, на сесії у четвер колеги підтримають проєкт і ми забезпечимо основні потреби області у новому році", – написав голова Закарпатської обласної ради.

Своєю чергою, у ході презентації бюджету Закарпаття-2023, голова обласної державної адміністрації Віктор Микита назвав його "бюджетом народовладдя", який приймається не одноосібно головою ОВА, але й депутатами з попереднім обговоренням.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0