Певні категорії продуктів подешевшають, а деякі – так і зростатимуть в ціні: експерт пояснив, у чому справа

Економіка  28 березня 2023 року, 21:35 2921

В Україні ціни зростають уже декілька місяців, а пов’язано це насамперед з окупацією областей, де вирощували овочі. Найсильніше "дісталося" огіркам та томатам. А м’ясо зростає у ціні через дорогі корми.

Весна подарувала багатьом надію, що ситуація стабілізується, але ціни продовжать зростати, хоч і не всі продукти. Наприклад, подешевшає курятина, яйця, борошно, хліб та гречана крупа. Про це розповів аналітик Центру досліджень продовольства Київської школи економіки Павло Мартишев.

Читайте також:  Які продукти подорожчають перед Великоднем: що купити вже зараз, щоб зекономити

Експерт зазначив, що ось-ось почнеться сезон овочів, а зараз ціни на картоплю та капусту більш стабільні, бо продавці мають гарні запаси. На подорожчання також впливає продовольча інфляція. Однак курка буде доступною, оскільки поголів’я поступово відновлюється.

"Ціни на огірки та помідори зростають, оскільки є проблема з тепличними господарствами. Дуже висока ціна газу, електроенергії – це все дає ефект підвищення собівартості. Ще є одна проблема. У Херсонській області дуже багато вирощувалося овочів, особливо у районі Нової Каховки", - повідомив він.

Також експерт зазначив, що свинина дорожчатиме, тому що дорогі корми. Тим більше у нас буде мало фуражних культур цього року, мало кукурудзи, якою ми годуємо свиней. Знову ж таки овочі, м’ясна група та молочка будуть дорожчати, а не підвищуватимуться в ціні - борошно, хліб і гречка.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0