Дорожче, ніж у Києві: Ужгород вийшов на перше місце за вартістю оренди житла

Економіка  14 квітня 2023 року, 07:13 679

Київ перестав бути найдорожчим містом України за вартістю оренди житла. Перше місце станом на квітень 2023 року займає Ужгород, де винайняти однокімнатну квартиру коштує в середньому 13 тис. грн на місяць. У Києві житло здається за 7,5 тис. грн.

Столиця утримувала пальму першості на ринку оренди квартир усі роки незалежності України. Проте наприкінці 2022 року найдорожчим став Львів, а тепер і Ужгород, йдеться у моніторингу "ЕП".

Читайте також:  Ужгород перевершив Київ за орендою квартир: що відбувається з цінами

Лише за останні кілька місяців ціни на оренду житла в Ужгороді зросли у кілька разів. На початку повномасштабної війни зростання відбувалося у багатьох західних областях України – через наплив біженців із регіонів активних бойових дій.

Дорожче, ніж у Києві: Ужгород вийшов на перше місце за вартістю оренди житла

Після деокупації північних територій ажіотаж пішов на спад, а разом із ним вирівнялися і ціни на оренду. Але ситуація змінилася восени – коли росія розпочала масові ракетні атаки на українську енергетику. Через чутки про "евакуацію Києва" багато хто вирішив пересидіти зиму в спокійніших областях.

І Ужгород став лідером, бо на Закарпатті було зафіксовано лише 1 ракетний удар. В інших західних областях ціни на оренду житла теж зросли, але не так сильно, як в Ужгороді. Наприклад, однокімнатні квартири у Чернівецькій області подорожчали до 7 тис. грн на місяць, в Івано-Франківській – до 4,5 тис. грн, а у Волинській – до 5,5 тис. грн.

Ще одне місто з "аномальним" зростанням цін на квартири – Львів із 11 тис. грн на місяць за "однушку". У цьому випадку ціна виявилася більш врівноваженою, ніж в Ужгороді з однієї причини: Львів велике місто, яке може вмістити більше людей, а тому конкуренція за квадратні метри нижча.

Нагадаємо, оренда квартир у Закарпатті сильно подорожчала.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0