Запускають через 2 тижні: з 1 січня на українців очікують вагомі зміни
Початок 2024 року принесе для українців вагомі зміни. Влада оголосила, що з 1 січня запускають функціонування ринку для юридичних осіб.
Вносити зміни в другий етап земельної реформи вже не будуть, а це означає збереження попередніх умов земельного ринку. Про це зазначив Микола Сольський, який є міністром аграрної політики та продовольства.
ВІДЕО ДНЯВійна, за словами високопосадовця, змушує Україну не сповільнювати реформи, а навпаки, пришвидшувати їх. Тому юридичні особи, як і було заплановано раніше, зможуть купувати землю з 1 січня 2024 року. Міністр підкреслив, що «ми повинні самі про себе подбати». Але для цього мають бути чіткі правила, які дадуть змогу зайти на ринок тим юридичним особам, які готові вливати фінанси.
РекламаЗемельна реформа — що про неї відомо
Зміни, які запроваджує влада у новому році, — це другий етап земельної реформи. Фактично, на ринок повинні зайти основні великі гравці, тобто юридичні особи. Вони зможуть стати власниками землі, але не більше ніж 10 тисяч гектарів в одні руки.
Раніше був наступний розрахунок: ринок землі зможе давати кожного року економіці від 1 до 2,7% ВВП. І так упродовж трьох років. Наразі, в період війни, спрогнозувати темпи купівлі землі економісти не беруться. Водночас підкреслюють, що це буде позитивним чинником на відновлення економіки вже після завершення бойових дій.
РекламаОфіційні дані показують, що найдорожче землю у листопаді продавали в Івано-Франківській області. Там 1 гектар коштує понад 84 тисячі гривень. Найдешевше — у Запорізькій та Херсонській областях.