Побільшало випадків, коли підприємства не можуть знайти працівників
У цьому році продовжує зростати частка підприємств, які мають проблеми з пошуком персоналу.
За даними Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, опублікованими «Укрінформом», у березні половина підприємців назвали дефіцит персоналу однією з основних перешкод для роботи.
ВІДЕО ДНЯЗгідно з результатами щомісячного опитування настроїв бізнесу, у березні 2024 року зросли труднощі з пошуком як кваліфікованих, так і некваліфікованих працівників. Кількість підприємств, які мають проблеми з підбором кваліфікованих кадрів, збільшилася з 31,0% у лютому до 38,9% у березні.
Така ж тенденція спостерігалася й у випадку пошуку некваліфікованих робітників: відсоток тих, кому важко знайти таких працівників, зріс з 26,5% у лютому до 31,7% у березні.
РекламаЕксперти відзначають, що український бізнес вже кілька місяців поспіль вказує на нестачу кадрів як на значну проблему. До слова, у 2022 році про брак робочої сили заявляло лише 20% респондентів, і лише під кінець 2023 року ця проблема стала постійно наростати.
РекламаУ цілому, рейтинг основних проблем для бізнесу майже не змінився. Головною проблемою підприємців залишається зростання цін на сировину та товари (53%). Дефіцит робочої сили виявився на другому місці (50%). На третьому місці — загроза для безпеки роботи (46%). Проблема перебоїв з електроенергією через наслідки ракетних обстрілів у березні перемістилася з 7-го на 4 місце (40%).
Також ракетні обстріли спричинили регіональні зміни у сприйнятті ризику роботи. Наприклад, Черкаська область піднялася на перше місце у рейтингу за цим показником (100% респондентів з цієї області відзначили, що працювати для них небезпечно). У топі найнебезпечніших регіонів також увійшли Запорізька, Вінницька та Харківська області. Водночас Волинська та Закарпатська залишаються відносно безпечними.