В Україні готують нове обмеження: що хочуть змінити якнайшвидше
Щоб побороти схему «дропів», в Україні можуть ввести обмеження p2p-переказів для фізичних осіб. Очільник Нацбанку Андрій Пишний зробив кілька заяв стосовно цього.
До кінця тижня рішення про обмеження p2p-переказів для фізосіб хочуть фіналізувати.
ВІДЕО ДНЯАндрій Пишний також зазначив, що запроваджені раніше обмеження на p2p-перекази для фізичних осіб спричинили хвилю критики та непорозуміння з боку громадськості.
Голова Нацбанку розповів, що піднімалось питання про ризики, пов’язані з так званими «дропами», не лише як загрозу для державного бюджету, але й як небезпеку для самих громадян.
Реклама«Віддаючи свої дані, картку, свій рахунок комусь на стороні, ти несеш відповідальність за усе, що з цим рахунком зробили», — наголосив Пишний.
РекламаКрім цього, податкова служба може донарахувати податки за операції, проведені через рахунки громадян.
Пишний також додав, що Нацбанк провів низку зустрічей з волонтерами, під час яких було продемонстровано, як запропоноване рішення дозволить банкам врахувати потреби волонтерів.
«Дропи» — що це таке?
На сайті Міністерства внутрішніх справ України зазначено, що «дропи» — це особи, які за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх банківських карток і рахунків. Ці рахунки використовуються як проміжні для переказів різних сум між іншими рахунками. Зловмисники роблять це, щоб заплутати сліди, збити з пантелику жертв і ускладнити роботу правоохоронців під час розслідування.
РекламаГроші, що проходять через рахунки «дропів», можуть бути отримані незаконним шляхом, наприклад, через торгівлю наркотиками, людьми або зброєю. Також такі рахунки часто застосовуються для ухилення від сплати податків або переміщення коштів, викрадених з інших рахунків.
«Дропи» можуть бути залучені на постійній основі, коли вони самостійно переказують отримані кошти, залишаючи собі певний відсоток, або одноразово, коли вони за плату передають оформлені на них банківські картки разом із пін-кодами та доступом до онлайн-банкінгу.
Нагадаємо, з 12 серпня один з великих банків запровадив зміни для українців.
P2P платежі — це грошові перекази від однієї людини до іншої.