Стару квартиру заберуть, а нову дадуть: в Україні заговорили про нововведення
Знести старі аварійні будинки, а замість них побудувати сучасні та енергоефективні. Таку ідею запропонували депутати. Розповідаємо, хто та за яких умов може отримати нову квартиру взамін хрущовки.
В Україні серйозно розглядається можливість зносу аварійних будинків. Власникам квартир можуть запропонувати на вибір — або отримати помешкання у новому будинку, або грошову компенсацію, а вони самі собі придбають житло.
ВІДЕО ДНЯЗараз депутати доопрацьовують раніше розроблений законопроєкт. Спочатку була ідея реконструювати старі багатоповерхівки. Зараз, але це ще не остаточно вирішено, здебільшого говорять про знесення такого житла, а на його місці хочуть зводити нові багатоповерхівки.
РекламаВажливо зазначити, що наразі значна частина будинків є старими, строк експлуатації яких або завершується, або вже давно завершився.
«Продовження експлуатації таких будинків передбачає не тільки некомфортне існування мешканців таких об’єктів, а й пряму загрозу для їхнього життєвого середовища. Саме такі квартали (мікрорайони) є об’єктом реконструкції й інвестування», — йдеться у пояснювальній записці.
РекламаЯкі зміни пропонують:
- там, де це можливо й економічно обгрунтовано, робити модернізацію житла (повністю замінювати комунікації, переробляти електропроводку, замінювати вікна, утеплювати фасади та інше),
- якщо будинок не підлягає ремонту, то пропонують його знести, а на його місці звести сучасний (перед цим має бути проведений аудит).
Відразу постає питання: де житимуть мешканці на період реконструкції або зведення нового будинку? Їм пропонуватимуть так зване «маневрове житло». Зараз ще вирішують питання, як вчиняти з тими, хто буде категорично відмовлятись змінювати житло, тобто юридичні моменти та можливість відстояти свою позицію в суді.
РекламаЯкщо дуже спростити всі нюанси ідеї, яку пропонують, то на практиці це виглядає так: від людей можуть забрати аварійну квартиру, адже старий будинок будуть зносити. Натомість дадуть на вибір: квартиру в новому будинку чи грошову компенсацію на вибір. На період робіт сім’я може мешкати у «маневровому житлі».
Відразу зазначимо, що це далеко не всі нюанси законопроєкту й наразі робота ведеться над документом.
Раніше видання розповідало, що квартири в Ужгороді за останні 2 роки сильно подорожчали.