Що можна купити в Закарпатті за 100 гривень: дослідження цін та порівняння з іншими країнами

Економіка  9 грудня 2016 року, 10:26 5300

Гроші все більше знецінюються. А свята наближаються. Скільки ж потрібно витратити, аби приготуватися до Різдва? Звичайно, в кілька тисяч не вкластися. Але нині ми досліджуватимемо, що можна купити за 100 гривень.

Пробуємо витратити кошти розумно й економно.

Зайшовши до кількох кав’ярень, з’ясовуємо, що за 100 гривень можна випити дві порції кави та з’їсти два шматочки недорогого тістечка. До речі, наявної суми для такого «ланчу» достатньо далеко не в усіх закладах громадського харчування. Можна, звісно, замовити суп і склянку соку, або порцію дерунів та борщ.

Отже, аби здешевити «меню», пробуємо скласти список продуктів і приготувати їжу самотужки. Підбираємо інгредієнти. Беремо 1 кг. картоплі (7 грн.), 1 л. олії – 30 грн, 1 кг. моркви – 10 грн, 1 кг. цибулі – 7 грн, буряка – 10 грн. І все… гроші закінчились. Не вистачило ні на каші, ні на м’ясо, яке вартує від 80 грн.

Із одягу на ринку можна купити хіба що кілька пар шкарпеток… або кепку… бо ціна літніх майок «стартує» від 150 грн., джинсів від 400 грн., взуття – від 450 грн., а про купальник для відпочинку – годі й мріяти (обходиться приблизно в місячну зарплатню).

Із засобів гігієни скромного бюджету вистачить хіба що на найдешевші мило, шампунь та зубну пасту.

А що можна було придбати за 100 гривень 10 років тому? 10 плиток  шоколаду (по 80 коп.), 10 кг. солі (по 30 коп.), 10 кг. цукру (по 70 коп.), 10 кг. гречки (по 60 коп.), 10 кг. картоплі (по 30 коп.), 10 літрів олії ( по 1,80 грн.), 2 кг. чаю (по 4 грн. за 200 гр.), 10 хлібин (по 6 грн.), 10 літрів молока (по 90 коп.).

Утім… часи змінилися, як і наші статки.

Слід зазначити, що за 100 гривень у інших державах світу можна придбати значно більше продукції, правда, купівельна спроможність також не всюди однакова. Наприклад, у Грузії за нашу сотку можна купити 1 кг сосисок, у Білорусі – 300 грамів голландського сиру, у Росії – 1 кг. пельменів, у Греції – 1 літр оливкової олії, зате у Польщі – є шанс непогано «отоваритися», придбавши 1 кг. яловичини, 1 кг. сосисок і 1 л. олії, або в Італії – 1 кг. помідорів, 10 яєць, і 1 кг. персиків, чи, наприклад, у Австрії – 1 кг. шоколаду, півлітра пива і 300 гр. хліба, у Англії – 1 літр молока, 1 кг. яблук і 800 гр. хліба, у Австралії – 200 гр. чаю і 1 кг. макаронів, у Канаді – тушку курки, в Японії – 400 гр. креветок, у Китаї –  один літр води, 1 кг. картоплі та 1 кг. апельсинів, у США взагалі існує велике розмаїття крамниць та кафе з дешевою продукцією, скажімо, у мережі McDonalds є долар-меню, де за одну банкноту із зображенням Джорджа Вашингтона можна придбати чізбургер, 2 пиріжки і безкоштовно отримати різні соуси (при цьому у нас залишиться ще 75 грн. на наші гроші).

На жаль, у нас наразі найоптимальнішим варіантом покупки є 1 хлібина – 13 грн, склянка води – 11 грн, 1 кг. яблук (10-15 грн), 1 кг. капусти – 8 грн, 1 кг. буряку (7 грн.), 1 кг. картоплі (5 грн), 1 долар (26-27 грн.) та… пластинка валідолу – 3,50 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Коментарі - 0