За перші три місяці 2020 року АТ "Закарпатгаз" поніс збитки у 100 мільйонів гривень

Економіка  14 травня 2020 року, 16:19 834

Майже 100 млн грн становлять збитки, які поніс АТ «Закарпатгаз» за перші три місяці 2020 року. До такої ситуації призвело те, що затверджені Національною комісією з питань енергетики та комунальних послуг на перше півріччя тарифи на доставку газу покривають 73% собівартості послуги. 

Тариф за доставку для оператора АТ “Закарпатгаз”, як і для інших аналогічних компаній, затвердила НКРЕКП 24 грудня 2019 року.  Таким чином було завершено анбандлінг, який тривав в Україні впродовж останніх п’яти років. Здійснено остаточне відділення продажу газу від його транспортування. 

Loading...

Читайте також:  У селі на Мукачівщині стався витік газу

«НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Тариф, що діє в першій половині 2020 року, все ще є збитковим для компанії», – пояснила фінансовий директор АТ «Закарпатгаз» Наталія Дорохіна. 

За словами Наталії Дорохіної, отримані збитки не дозволяють компанії в повній мірі здійснювати абсолютно всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, заміну зношеного обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування. 

З огляду на це, отримані від сплати за послугу розподілу кошти спрямовуються на приорітетні напрямки. Зокрема, на роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Ускладнює ситуацію несвоєчасна оплата доставки (розподілу) газу  клієнтами компанії. За перший квартал закарпатці оплатили тільки 66% наданих послуг.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0