В Україні з 1 липня зросте абонплата за газ: скільки доведеться платити

Економіка  30 червня 2020 року, 19:39 8787

В Україні тариф на постачання газу з 1 липня суттєво підвищать. Відповідно, суми в платіжках українців зростуть, попри падіння цін на газ. Відтак підняття абонплати може просто з’їсти падіння цін на газ на 5-7 %. У платіжках українців сума може навіть збільшитися.

Можливий вихід – звернутися до постачальника й повністю перекрити блакитне паливо. Тільки тоді перестануть нараховувати абонплату. Ще один варіант – якщо поточного газового року (з жовтня до вересня) витрачати значно менше газу, то абонплата наступного року буде меншою.

Loading...

Читайте також:  Що зміниться для українців у липні

Третій варіант – чекати, поки змінять систему нарахування. Глава комітету з питань енергетики і ЖКГ ВР Андрій Герус анонсував прийдешні зміни. Мовляв, ті, хто не користуються газом, заплатять символічні гроші – приблизно 4 грн "за трубу". Однак коли саме ухвалять таке рішення – невідомо.

Як рахують абонплату

Увесь газ у кубометрах, який ви витратили з 1 жовтня 2018-го до 30 вересня 2019 року, множать на тариф і ділять на 12 місяців. Те, що утворилося, – це абонплата. І в кожного регіону є свій тариф.

Нагадаємо, краяни отримують попередження від "Закарпатгазу".

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
правда 01.07.2020, 00:00
розвод лохів. А чому не плата за фактично використаний газ в поточному місяці ??? Де такий лохотрон (обрахунок) діє ще у світі, назвіть краіну. Уроди, а не влада.