В Україні хочуть ввести штрафи за мобінг: що це таке

Життя  7 вересня 2022 року, 08:22 723

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №5749 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці, який передбачає штрафи за мобінг – цькування на роботі.

Про це повідомила депутатка від "Слуги народу" Юлія Гришина.

"Штрафи за мобінг стануть реальністю. Сьогодні ми ухвалили у першому читанні законопроєкт №5749, який передбачає штрафи за мобінг – системні цькування та приниження на роботі", – написала вона у Telegram.

Читайте також:  Заступниця міністра оборони зробила важливу заяву для жінок

Законопроєкт зокрема передбачає:

  • штраф за мобінг 1700-2550 грн або 20-40 годин громадських робіт;
  • повторний або груповий мобінг – штраф 3400-5100 грн або 40-60 грн громадських робіт.

"Сподіваюся, незабаром ухвалимо ці законопроєкти в цілому та нарешті покладемо край ганебній практиці під назвою мобінг", – зазначила Гришина.

Депутатка нагадала, що раніше Рада уже прийняла за основу законопроєкт, який вводить до українського законодавства поняття мобінг. Однак, за її словами, адміністративну відповідальність за це правопорушення має встановити окремий закон, яким буде внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення і саме таким є законопроєкт №5749.

Що таке мобінг

Мобінг (знущання, від англ. mob – юрба) – систематичне цькування, психологічний терор, форми зниження авторитету, форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі, зазвичай з метою його звільнення.

Уперше явище описано на початку 80-х рр. XX ст. Німецький фахівець в галузі індустріальної психології Хайнц Лейманн після проведених досліджень у скандинавських країнах описав мобінг і охарактеризував його як психологічний терор, що включає систематично повторюване вороже й неетичне поводження одного або декількох людей, спрямоване проти іншої людини, в основному однієї.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0