Юстиція Закарпаття інформує про порядок державної реєстрації відокремлених підрозділів громадського об’єднання

Життя  1 квітня 2023 року, 15:24 633

У першу чергу, перед створенням відокремленого підрозділу громадського об’єднання необхідно звернутися до статуту громадського об’єднання та перевірити, чи міститься в ньому інформація щодо процедури створення відокремленого підрозділу, як це передбачено в Законі України «Про громадські об’єднання» (п.9 ч.1 ст.11). Якщо такої процедури не передбачено, то необхідно спочатку внести зміни до статуту, а вже потім створювати відокремлені підрозділи. Далі потрібно знайти у статуті інформацію, який саме орган має прийняти рішення, оголосити збори, визначити порядок денний. 

На зборах мають бути вирішені наступні питання:

  • прийняття рішення про створення відокремленого підрозділу;
  • затвердження назви відокремленого підрозділу;
  • визначена і затверджена адреса місцезнаходження відокремленого підрозділу;
  • призначення керівника. 

На одних зборах може бути прийнято рішення про утворення необмеженої кількості відокремлених підрозділів. 

Читайте також:  Юстиція Закарпаття інформує, що таке громадське об’єднання та який його правовий статус 

Пакет документів для державної реєстрації відокремленого підрозділу визначений ч. 17 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі – Закон), та складається з:

  • заяви щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи (Форма 5);
  • примірника оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу.

Протокол оформлюється відповідно до вимог ст. 15 Закону, має бути підписаний Головою та Секретарем зборів, пронумерований, прошитий. 

Документи на реєстрацію відокремленого підрозділу подаються за місцем реєстрації громадського об’єднання. Подати документи можна до:

  • територіального управління юстиції;
  • центру надання адміністративних послуг.

Документи для державної реєстрації можуть бути подані керівником громадського об’єднання або уповноваженою особою керівника громадського об’єднання за нотаріально посвідченою довіреністю. У разі подання документів для державної реєстрації заявником не особисто, а поштовим відправленням, необхідно зазначити, що у заяві про державну реєстрацію справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Реєстрація відокремленого підрозділу громадського об’єднання є безкоштовною та здійснюється протягом 3 робочих днів. 


Головний спеціаліст відділу державної

реєстрації друкованих засобів масової інформації 

та громадських формувань у Закарпатській області 

Управління державної реєстрації Західного 

міжрегіонального управління Міністерства юстиції

Дробок Ірина

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0