Сьогодні віряни відзначають одне з найбільш загадкових свят

Життя  21 травня 2023 року, 08:58 6449

21 травня в церковному календарі – день пам’яті Іоанна Богослова. Це свято у церковному календарі вважається одним з найбільш загадкових. Вшановує Церква Іоанна Богослова за всі ті божественні одкровення, які приніс він людству.

Читайте також:  17 травня – пам’ятний день для Церкви: яке свято сьогодні відзначають

Іоан Богослов: ким був євангеліст

21 травня, коли йому було вже понад 100 років, Іоан зібрав навколо себе учнів та сказав їм засипати його тіло землею. Для святого мудреця таке рішення було досить незвичайним, але учні не сміли не послухатися свого вчителя. Через кілька днів вони занепокоїлися і вирішили відкопати старця. Та виявилося, що могила порожня. Відтоді кожного року 21 травня з його могили виступає цівка дивного диму, яка, за переказами, зцілює від усіх хвороб.

Не менш дивовижним вважається і те, що Іоану Богослову вдалося пережити такі тортури, які, здавалося б, неможливо витримати. Наприклад, його живцем варили у киплячій олії. Після всіх тортур, побачивши, що апостол залишається цілим та неушкодженим, влада просто відіслала його до віддаленого острова Патмос, де він проповідував та писав свій найбільший твір "Одкровення Іоана Богослова". В ньому він описав про кінець світу та події, які будуть йому передувати.

Життя Іоана Богослова також підтверджене багатьма історичними хроніками. Водночас датування записів збігається з його книгою, яка була написала приблизно в кінці першого століття нашої ери.

Що не можна робити на свято Іоана Богослова

Як і в будь-яке церковне свято, на день Іоана Богослова забороняється:

 • лихословити і сваритися з близькими людьми;
 • брехати і намовляти на когось;
 • вживати алкоголь;
 • піддаватися порокам;
 • ворожити.

Ваші думки мають бути спрямовані до Господа і дотримання його заповідей. Також варто відвідати церкву та помолитися.

Традиції дня

На день Іоана Богослова обов’язково відвідують церкву, щоб сповідатися та причаститися. Адже апостол навчав в своїх проповідях саме цього. Завдяки своїм словам він долучив до християнства велику кількість людей. Якщо у вас не виходить піти до храму, не переживайте. Можна в будь-який час доби помолитися євангелісту та попросити відпущення гріхів.

Народні прикмети і традиції на 21 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

 • дивилися, який сьогодні день: йде дощ, буде хороший урожай грибів;
 • хмари збилися в одну купу — чекайте на негоду;
 • черемха рясно квітне — буде мокре літо;
 • місяць вкривається серпанком — скоро погіршиться погода;
 • ввечері побачили веселку — до погожого наступного дня;
 • увечері небо червоне, значить погода буде гарна.

Віряни вірять, якщо цього дня помолитися Іоанну Богослову, то можна врятуватися від отруєння. А все тому, що коли його хотів отруїти римський імператор, то отрута не подіяла і він залишився неушкодженим. А селяни раніше готували пироги з пшеничного борошна, а потім виходили на вулицю і роздавали сусідам або просто перехожим.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0