Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У бібліотеці УжНУ іноземці вшанували пам’ять Тараса Шевченка та співали українські пісні

У бібліотеці УжНУ іноземці вшанували пам’ять Тараса Шевченка та співали українські пісні

У бібліотеці УжНУ іноземці вшанували пам’ять Тараса Шевченка та співали українські пісні
Такого й наукова бібліотека УжНУ ще не проживала: у вишиванках, віночках, з гербом на грудях, написом «Слава Україні» вшановували пам'ять Тараса Шевченка студенти двох факультетів: філологічного та...

Такого й наукова бібліотека УжНУ ще не проживала: у вишиванках, віночках, з гербом на грудях, написом «Слава Україні» вшановували пам'ять Тараса Шевченка студенти двох факультетів: філологічного та медичного. Представники другого – переважно іноземці: Шрі-Ланка, Індія, Мальдіви, Зімбабве, Нігерія та інші країни є їм рідними.

ВІДЕО ДНЯ

Ідея такого літературно-мистецького свята на тему «Тарас Шевченко. Україна в нашому серці» належить доцентам кафедри української мови Наталії Венжинович, Галині Вовченко та Вероніці Баньоі, - стверджують в Медіацентрі УжНУ.

Подивитися на філологічно-медичний інтернаціональний тандем прийшла заледве не половина філологічного факультету. Серед представницьких осіб були присутні декан філологічного факультету Галина Шумицька, заступник декана медичного факультету Сергій Цяпець, проректор УжНУ Мирослава Лендьел та редактор видавництва «Ґражда» Андрій Ребрик, який презентував відновлений культорологічний часопис «Екзиль», що його можна було придбати після закінчення програми. Всі вторговані від продажу кошти будуть передані на потреби військовим у зону АТО.

Реклама

Упродовж двох годин Шевченка не просто читали – його інтерпретували по-новому. Студенти філологічного факультету декламували вірші Кобзаря та власні авторські, співали пісні. Студенти-медики спочатку продемонстрували короткий відеоролик зі світлинами їхніх батьківщин, потім знайомилися із присутніми, ну й, врешті, особлива частина – читання Кобзаря. Із неправильним наголошуванням, ковтанням складів, підгляданням, але з величезною щирістю і такою потужною енергетикою, що Шевченко для багатьох став інакшим. Завдяки цим людям його вдалося не просто послухати, а відчути.

Фінальним штрихом став справжній африканський танець від представників Чорного континенту. Подарунком від наших студентів іноземцям став солодкий торт під назвою «Кобзар», який у великому й дружньому інтернаціональному колі всі й розділили. Це унікально, коли вишиванки одягають дівчата з Мальдивів, індуси співають «Зоре моя вечірняя», а студент з Африки танцює у майці з українським тризубом і написом «Слава Україні!».

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно