У Закарпатті розпочалася реалізація масштабного туристичного проекту
Минулоріч Закарпатська обласна рада виграла європейський грант на загальну суму понад 890 тисяч євро на проект «Підтримка економіки Закарпатської області через розвиток і промоцію її туристичного потенціалу». Сума співфінансування з фондів ЄС становитиме 712 тисяч євро. Період реалізації проекту – до липня 2016 року. Прогнозовані результати проекту – розширення мережі туристичної інфраструктури регіону, упорядкування та облаштування мережі туристичних шляхів Закарпатської області, підвищення рівня поінформованості відвідувачів регіону про його туристичний потенціал через он-лайн ресурси, збільшення кількості широкомасштабних туристичних промоційних заходів, створення теоретичної бази розвитку інфраструктури області та проведення тренінгових заходів по управлінню туристичною інфраструктурою та її розвитку для працівників районних адміністрацій, місцевих органів влади та агентств місцевого розвитку. Про те як реалізується проект на Закарпатті розповіла координатор проекту, менеджер комунального підприємство «Агенство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської облради» Тетяна Захаркевич.
ВІДЕО ДНЯ- Проект вже реалізується на Закарпатті майже півроку. Що вже вдалося зробити?
- Проект покликаний сприяти розвитку регіональної туристичної інфраструктури Закарпаття. Учасниками реалізації проекту стали територіальні громади Закарпатської області, місцеві агенції та асоціації розвитку, суб’єкти туристичної діяльності, викладачі та студенти туристичних відділень та факультетів вищих навчальних закладів, учнівська молодь. Проектом передбачено три базові напрямки: розвиток регіональної туристичної інфраструктури, інструменти промоції туристичного потенціалу області, розробка та впровадження ефективної регіональної політики у рамках туризму.
РекламаНа даний час нами вже розроблена візуалізація дизайну порталу карпатський туристичний шлях: оновлено його інтерфейс, оновлена технічна частина. Сайт унікальний тим, що він буде містити інформацію про усі туристичні можливості Закарпаття і позиціонувати наш край різноманітними можливостями для туриста як внутрішнього так для гостей із-за кордону. Там буде практична інформація: інтерактивна мапа, як буде складатись з різних шарів і ці шари будуть відбиратис фільтрами. Кожен фільтр буде відображати певну тематику - починаючи від історики-культурних пам’яток і туристичних шляхів, до практичних можливостей відпочинку на Закарпатті. Тут буде відображено карти для пішого, велосипедного та навіть кінного туризму. З порталу турист може завантажити трек з перепадами висот, з координатами. Також тут буде міститися опис шляхів. Нині відбувається інвентаризація цих шляхів. Є гіди, екскурсоводи, які співпрацюють разом з нами і в рамках проекту з GPS-навігаторами вони зараз проходять ці шляхи. В нас згідно проекту заплановано пройти 1000 км. На даний момент ними пройдено вже більше 100 кілометрів. Взагалі наша ідея на перспективу – об’єднати Карпатський туристичний шлях з Словаччини, територією Закарпаття і з’єднати його з маршрутами Румунії. Це буде крок до продовження європейського туристичного шляху на територію України. І словацькі, і румунські партнери в цьому зацікавлені. Для нас це унікальна можливість заявити на всю Європу про новий бренд – Карпатський туристичний шлях.
Реклама- Минулоріч, в ході презентації проекту йшлося про те, що в області будуть створений і центр для туристів і мотузковий парк. На якій стадії реалізація цих задумів?
- Планується створення Центру прийому туристів, де зокрема буде перший в області, повністю облаштований кемпінг для прийому туристів. Також заплановано створення туристичних зупинок, які будуть розташовані на піших, або велосипедних шляхах області, та будуть забезпечені смітниками, джерелами питної води, розчищеними місцями для наметів, столами, лавицями.
На даний момент іде процес відбору місця розташування такого центру. Ми отримали декілька пропозицій від районів. Це такий собі ареал, де туристи зможуть провести час. Так само вони зможуть скористатися послугами з прокатом наметів або велосипедів. Є в нас пропозиція з Хустського район, нещодавно надійшла пропозиція з Національного парку «Синевир». Наші спеціалісти опрацьовують усі пропозиції, і визначають оптимальні місця. Фактично нам нашим підрядником видана карта, де визначено дуже велика кількість місць на Закарпаття, де можуть бути ці центри, туристичні стоянки і так само мотузковий парк об’єктів. І вже оціночний комітет відбере розташування і будівництва центру.
Реклама- На якого туриста буде розрахований мотузковий парк, і де його пропонують відкрити?
Мотузковий парк – один з видів активного туризму. Це буде невеликий ареал або із використанням безпосередньо дерев, які розташовані на тій території, або із дерев’яних конструкцій із різними видами перешкод, які будуть різної складності і будуть розраховані і на дітей, і на дорослих. Цілком ймовірно, що такий парк буде відкрито в Ужгороді.
Окрім того ми плануємо допомогти організувати туристичний шлях для осіб з обмеженими фізичними можливостями. На Закарпатті облаштують три кілометри туристичного шляху .
Також в рамках проекту ми плануємо виготовлення промоційних матеріалів , буде видано книгу «Закарпаття: земля, наближена до неба» .
Проводиться територіальний та економічний аналіз туристичної галузі області, що дозволить ефективніше розвивати цей напрямок. Ми по крихтам збираємо всю наявну інформацію від територіальних громад, хочемо провести грунтовний аналіз процесу в туристичні галузі. Проміжкові результати аналізу будуть використані для розробки рекомендацій, які стануть основою програми розвитку туризму та курортів 2016 – 2022 рр. на Закарпатті.