Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Ужгородцям презентували книгу про боротьбу Карпатської України

Ужгородцям презентували книгу про боротьбу Карпатської України

Ужгородцям презентували книгу про боротьбу Карпатської України
13 березня в Ужгороді презентували документальну книгу отця Степана Папа «Велика боротьба». Видання присвячене 76-й річниці проголошення Карпатської України, очевидцем та учасником подій якої був...

13 березня в Ужгороді презентували документальну книгу отця Степана Папа «Велика боротьба». Видання присвячене 76-й річниці проголошення Карпатської України, очевидцем та учасником подій якої був автор. Книга побачила світ у видавництві «Ґражда» з ініціативи Миколи Мушинки та за сприяння обласних організацій Пласту та ВО «Свобода», - інформує Медіацентр УжНУ.

ВІДЕО ДНЯ

Представив видання головний редактор видавництва «Ґражда» Іван Ребрик, який розповів про специфіку праці. «Велика боротьба» – це книга про часи Карпатської України, написана 1941 року підпільно на друкарській машинці відразу начисто. Пан Іван стверджує, що саме через це в книзі є багато повторень, проте, відредагувавши текст, дістали якісні та ясні думки очевидця.

"Цікаво, що з метою приховати зміст праці автор на титульній сторінці написав «Історія літератури». Це чітке й аргументоване дослідження історії Закарпаття, яке вкотре доводить, що на цій території жили саме українці, які зазнавали гноблення з боку всіх сусідів, проте зуміли вижити і зберегти себе як повноцінний український народ", стверджує Іван Ребрик. Книга містить також автобіографічний розділ про безпосереднього учасника подій 1939 року на Закарпатті, який пройшов Красне поле, концтабори, був членом крайової екзекутиви ОУН та ін. Степан Пап був також одним із засновників Пласту на Закарпатті у міжвоєнний період. Про цю сторінку його життя розповів Андрій Ребрик, який досліджує історію цієї організації.

Реклама

Пан Андрій стверджує, що крайовий Пласт у той час відігравав чи не найважливішу роль у проукраїнських прагненнях і був одним із найбільш чисельних у 1930-ті роки.

«Хлопці йшли воювати, бо так треба було. І тепер кожен має зробити все те, чим може допомогти», – наголосив Андрій Ребрик.

Реклама

На жаль, на презентації не зміг бути академік Микола Мушинка, якому о.Степан Пап заповів власний архів. Проте видавці стверджують, що професор має намір видати всі його рукописні праці. Під час презентації думками щодо книги ділилися всі охочі з присутніх, серед яких були і родичі Степана Папа. Видання вийшло тисячним накладом, значна частина якого незабаром буде розіслана по бібліотеках України. Придбати книгу можна буде й у книгарнях.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно