В Ужгороді вдесяте запалили менору Хануки
Урочисте запалення святкових свічок та Ханукії відбулося в обласному центрі.
У неділю, 14 грудня, після заходу сонця євреї по всій планеті розпочали святкування Хануки. З нагоди свята в Ужгороді відбулися урочистості за участі містян і влади, інформує Ужгородська міська рада.
ВІДЕО ДНЯ«Сьогодні, як і століття тому, світло ханукальних свічок є символом надії, стійкості та віри в те, що темрява не має остаточної влади, доки люди бережуть світло у своїх серцях», — ідеться в повідомленні.
Під час церемонії головний рабин Ужгорода та Закарпаття Вільгельм Менахем Мендель прочитав традиційну молитву. Згодом зі святом іудеїв привітав і міський голова Богдан Андріїв. Менору Хануки або Ханукію в обласному центрі цьогоріч запалили вдесяте.
Ханука або Хаг Урім («Свято Вогнів») триватиме вісім днів — до 22 грудня. Свято символізує перемогу світла над темрявою, чистоти над оскверненням, віри й незламності духу.
До слова, раніше підготували список можливих подарунків на Новий рік.