Закарпатці побачать стрічку "Путінські ігри"
В Ужгородському прес-клубі відбулась прес-конференція партнерів ХІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який розпочався у жовтні в Україні.
ВІДЕО ДНЯФестиваль у Закарпатті проходитиме у два етапи – 10-14 та 21-30 листопада. Якщо перший етап зорієнтований переважно на студентів, то другий – передбачено для ужгородського загалу. Невипадково він розпочинається 21 листопада зі стрічки «Євромайдан. Чорновий монтаж». Саме у річницю української Революції Гідності організатори презентують у Виставковому центрі «ILKO» альманах, що створювався протягом трьох місяців на Київському Майдані. У рамках фестивалю буде відкрита також фото-виставка київського фотографа-документаліста Олександра Глядєлова, присвячена подіям на Майдані.
Марія Менджул, директор ГО КАПЛ «Вестед», доцент кафедри міжнародного приватного права, правосуддя і адвокатури факультету європейського права і правознавства УжНУ розповіла, що Закарпаття вже вдруге приймає міжнародний мандрівний фестиваль. Загалом фестиваль вже відбувається водинадцяте. «Триватимуть кінопокази з 10 до 30 листопада, - повідомила Марія Менджул. - Організатори на Закарпатті: КАПЛ «Вестед», БО «Комітет Медичної Допомоги», факультет європейського права і правознавства УжНУ, управління освіти Ужгородської міськради та інші партнери.
РекламаВідкривати і закривати фестиваль будемо фільмом «Євромайдан. Чорновий монтаж». Крім цього епохального фільму будемо мати можливість показати закарпатцям стрічку «Путінські ігри», який відображає як організовувалася Сочинська олімпіада в Росії, фільм «Амосов – Сторіччя», «Життя в раю – нелегали по сусідству», «Таксі для двох», «Йоанна», «Содік» та багато інших». Стартує фестиваль показом фільму «Євромайдан. Чорновий варіант» 10 листопада у великому залі ректорату УжНУ.
Марія Симкович, методист управління освіти з виховної роботи Ужгородської міської ради додала, що цього року показ фільмів фестивалю пройде також на базі п’яти ужгородських шкіл. Після фільмів відбудеться круглий стіл з обговоренням стрічок, куди долучаться волонтери, члени оргкомітету. «У рамках фестивалю ми також організували конкурс «Права людини очима дітей», до якого запрошуються діти від 6 до 18 років. Вони повинні надіслати у різній формі оповідання, казки, нариси, малюнки до теми,- каже Марія Симкович. - 13 листопада на базі ЗОШ №10 відбудеться фотовиставка творчих робіт, яка відтак мандруватиме всіма навчальними закладами міста».
РекламаНаталія Кабацій, директор Благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» розповіла, що основною цьогорічною темою фестивалю є «Ідеорупція». Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію як явище, настільки руйнівне для суспільства, що тільки масовий спротив громадян здатен здійснити доленосні зміни в країні. «Ми говоритимемо про корупцію як тотальне порушення прав людини – права доступу до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова та багатьох інших свобод, - каже Наталія Кабацій. - Після кожного кінопоказу ми традиційно запрошуємо глядачів на обговорення фільмів і тематичні дискусії про права людини в Україні з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, серед яких фотограф Олександр Глядєлов, правозахисник Максим Буткевич, художник Олекса Ман та багато ін.».
Цього року організатори вирішили також розширити географію показів фільмів на Закарпатті. У Тячеві, центрі «Парасолька» відбудеться показ фільму «Особлива потреба», головним героєм якого є молода людина- аутист.
Надія Данч, організатор Docudays UA від Благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» підкреслила, що Docudays UA - це некомерційний і неполітичний фестиваль. Вхід на всі покази безкоштовний. «Спочатку було велике питання, чи буде проводитися фестиваль цього року, - каже Надія Данч. – Але саме цього року фестиваль побив всі глядацькі рекорди. Аншлаг був на фільмі «Євромайдан. Чорновий монтаж» - це альманах 3-місячної революції від молодих режисерів, які подали на фестиваль свої роботи - найгарячіші кадри, які показують всі події від початку протестів та закінчуються об’єднанням нації».
РекламаАнжеліка Клайзнер, БО«Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті», зазначила, що фільми фестивалю варто не просто дивитися, а й думати, аналізувати і діяти. Вона також нагадала, що Docudays UA співпрацює з багатьма фестивалями по всьому світу та мистецькими організаціями, і бренд фестивалю заборонено використовувати
для інших акцій, у тому числі і політичних. «Щороку Docudays UA проводиться суворий відбір регіональних партнерів для фестивалю і слідкує за тим, щоб фільми не використовувалися для інших цілей і не копіювалися», - каже Анжеліка Клайзнер.
Крім того, 24 листопада в офісі БО «Комітет медичної допомоги» (Корятовича, 2/10) відбудеться семінар-тренінг о 14.00 на тему «Україна: мова ворожнечі, часи війни». Йтиметься про журналістську етику і як саме висвітл.ювати теми війни та переселенців.