Спільними зусиллями подолаємо туберкульоз
На сьогоднішній день людство стало „заручником" свого втручання у природу. Адже кількість захворювань, пов'язаних з швидким розвитком економіки, індустрії, а в результаті - забрудненням навколишнього середовища, зростає. Одним із таких захворювань є туберкульоз.
ВІДЕО ДНЯТуберкульоз - інфекційне захворювання, яке викликається мікобактеріями туберкульозу (палочкою Коха). Ця хвороба переважно передається повітрянокрапельним шляхом від хворої до здорової людини. За статистикою від хворого заражаються 15-20 чоловік.
У 1993 році Світова організація охорони здоров'я проголосила туберкульоз глобальною проблемою людства. Подібну заяву така організація зробила вперше в своїй історії. Щороку в світі реєструється більше 8 мільйонів виявлених хворих на туберкульоз, з них помирають близько 2 мільйони людей (5000 в день).
РекламаНа всій території України масштаби розповсюдження хвороби, смертності та інвалідності від неї створюють реальну загрозу національній безпеці. За кількістю випадків захворювань наша держава посідає друге після Росії місце в Європі, епідеміологічні показники туберкульозу в нас у 10-12 разів перевищують аналогічні показники в розвинутих країнах. Всього на обліку в протитуберкульозних установах за даними на 1 січня 2007 року було 99449 хворих усіма видами активного туберкульозу. Для прикладу, цей недуг забирає більше життів, аніж усі інші інфекційні й паразитичні захворювання взяті разом.
В Україні існують декілька фондів, які займаються подоланням туберкульозу. Завдяки приєднанню нашої держави до міжнародної системи ООТЗ, яка передбачає безпосереднє контролююче (під наглядом) лікування хворих коротким курсом хіміотерапії, є можливість подолання цієї недуги.
РекламаПевних успіхів у подоланні туберкульозу досягли деякі країни пострадянського простору - Естонія, Киргистан та Казахстан.
Завдячуючи швидкому впровадженню ООТЗ в Україні, кількість хворих з року в рік повинна зменшуватися. Такий план подальшої боротьби було створено Благодійним фондом „Розвиток України". Програма подолання туберкульозу передбачена до 2011 року і має за мету в умовах епідемії виявити 70% людей, хворих на цю хворобу, і вилікувати 85% від виявлених. Завдяки 6-місячному курсу хіміотерапії вже через 2 тижні пацієнт не буде представляти загрози для оточуючих людей.
Оскільки туберкульоз набув великого розповсюдження в Україні, було запроваджено конкурс „ЗМІ проти туберкульозу", щоб висвітлювати важливі проблеми людства через усі засоби масової інформації. Підсумки конкурсу було підбито з 12 до 14 жовтня в місті Ялті на семінарі, присвяченому цій проблемі. Участь у семінарі взяли ЗО журналістів з 17 ' областей України, які найбільш активно і глибоко висвітлювали проблему туберкульозу.
РекламаВ програмі семінару відбулись „круглі столи" й тренінги для журналістів, на яких досвідчені юристи, лікарі та журналісти розповіли про специфіку висвітлення проблем туберкульозу в друкованих та електронних ЗМІ. На останок відбулось святкове нагородження переможців та призерів конкурсу.
Хоча конкурс і завершився, плідна робота по боротьбі з туберкульозом триває, працюють програми в кожній з області України і вже незабаром вони мають дати свої перші результати.