Прощавайте зимові дефіцити: які БАДи приймати в міжсезоння?
Період зміни сезону найбільш стресовий для організму. З настанням весни ми можемо відчувати втому, авітаміноз, ослаблення імунітету.
Прилаштування до нових погодних умов потребує додаткової енергії, тому тілу потрібна особливо потужна підтримка. У цій статті ми розкажемо, які БАДи варто обрати, щоб зберегти здоров’я та завжди добре почуватися, незалежно від змін навколо.
ВІДЕО ДНЯВітамін D
Цей вітамін необхідний для засвоєння кальцію і фосфору, які важливі для здоров’я кісток і зубів. Вітамін D також бере участь в регуляції імунної системи. Компонент необхідний для розвитку та функціонування нервової системи. Взимку ми отримуємо його мало через брак сонячних променів, тому нерідко стикаємося з дефіцитом у міжсезоння.
РекламаРекомендації: Perla Helsa Vitamin D3 Base, NOW Foods Vitamin D3, Bluebonnet Nutrition Vitamin D3 & K2.
Вітамін C
РекламаВітамін C — потужний антиоксидант, який допомагає боротися з вільними радикалами, що пошкоджують клітини. Він також необхідний для синтезу колагену, який відповідає за еластичність шкіри і суглобів. Цей компонент допомагає організму протистояти вірусам, він стимулює вироблення лейкоцитів, які борються з бактеріями. Вітамін С може допомогти скоротити тривалість застуди.
Рекомендації: Swiss Energy Immuno Vit, Solaray Buffered Vitamin C With Bioflavonoid Complex, Noble Health Line Vitamin C.
РекламаЦинк
Цей мікроелемент є ключовим для багатьох біологічних процесів, таких як функціонування імунної системи, регулювання росту та розвитку клітин, а також підтримання здоров’я шкіри. Цинк відіграє важливу роль у підтриманні гарного стану клітинних мембран та в утриманні стабільності генетичного матеріалу. Крім того, він може впливати на смак та апетит.
Рекомендації: Solgar Zinc, Golden Pharm Zinc Picolinate.
Вітаміни групи B
У стресових ситуаціях організм витрачає велику кількість вітаміну B6, В12, B1, тому екстрадоза не буде зайвою.
B1 (тіамін) допомагає у перетворенні їжі на енергію. B2 (рибофлавін) сприяє здоров’ю шкіри та зору. B3 (ніацин) впливає на обмін речовин і нервову систему. B5 (пантотенова кислота) відіграє роль у синтезі гормонів та жирів. B6 (піридоксин) необхідний для формування нейротрансмітерів. B7 (біотин) підтримує здоров’я волосся, шкіри та нігтів. B9 (фолієва кислота) важлива для росту та розвитку клітин. B12 (кобаламін) впливає на утворення крові та нервову систему. Ці вітаміни разом грають ключову роль у забезпеченні нормального функціонування організму.
РекламаРекомендації: Solgar B-Complex 100, NOW Foods B1, Golden Pharm Biotin, NOW Foods Folic Acid.
Магній
Цей мінерал Магній корисний для м’язової функції, кісткового здоров’я, регуляції глюкози, серцево-судинної системи та може надавати антистресовий ефект.
Рекомендації: Dr. Mercola Magnesium L-Threonate, Solaray Magnesium Glycinate.
Омега-3 жирні кислоти
Ці кислоти сприяють зменшенню запальних процесів в організмі, що може впливати на різноманітні аспекти здоров’я, зокрема серцево-судинну систему. Вони важливі для правильного функціонування мозку, покращують зорову функцію та можуть позитивно впливати на настрій. Омега-3 також відомі своєю роллю у підтриманні здоров’я суглобів та шкіри.
Рекомендації: Perla Helsa Omega-3 Cod Wellness Complex, Carlson Labs Super Omega-3.
РекламаПробіотики
Вони сприяють підтриманню здорової мікрофлори кишечника, регулюють його функцію та підвищують відповідь імунної системи. Пробіотики можуть покращувати травлення та поліпшувати всмоктування поживних речовин. Крім того, вони справляють позитивний вплив на шкіру, зменшуючи прояви деяких дерматологічних проблем.
Рекомендації: NaturesPlus Adult’s Dental Care Probiotic Lozenges, Mason Natural Probiotic Acidophilus with Bifidus.
Мультивітамінні комплекси
Вони містять комплекс вітамінів і мінералів, які необхідні для організму.
Екстракти трав діють м’яко та делікатно. Вони допомагають зняти стрес, покращити сон і травлення.
РекламаАдаптогени дають змогу організму призвичаїтися до стресу та підвищують імунітет.
Рекомендації: Novel Multivitamin, Elit-Pharm Мультифарм.
Як приймати БАДи?
Перед початком прийому обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Ретельно вивчайте склад та гугліть незнайомі компоненти. Обирайте правильне дозування. Найліпше — здати аналіз та перевірити кількість того чи того вітаміну та мінералу в організмі. Бажано робити це кожні пів року. Шукайте добавки без цукру.
Деякі дієтичні добавки можуть спричиняти короткострокові проблеми в разі високого дозування. Наприклад, мідь може призводити до нудоти. Велика кількість вітаміну D3 — до розладу шлунка. Ніацинамід — до почервоніння шкіри.
Зверніть увагу: якщо ви веган, желатинові капсули вам не підходять.
Будьте уважні до власних відчуттів, дбайте вчасно про своє тіло. Зичимо вам здоров’я!
РекламаНагадаємо, раніше видання писало про те, як нестача сну впливає на нашу пам’ять.