Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатські журналісти нарешті вивчать інтернет-журналістику

Закарпатські журналісти нарешті вивчать інтернет-журналістику

Закарпатські журналісти нарешті вивчать інтернет-журналістику
Ужгородський прес-клуб розпочинає новий освітній проект «Проведення навчально-практичного курсу з новітніх медіа в Закарпатській області», що передбачає серію тренінгів для місцевих журналістів за...

Ужгородський прес-клуб розпочинає новий освітній проект «Проведення навчально-практичного курсу з новітніх медіа в Закарпатській області», що передбачає серію тренінгів для місцевих журналістів за участі провідних фахівців всеукраїнського рівня.

ВІДЕО ДНЯ

Про це на прес-конференції в Ужгороді повідомила Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу. Проект підтримано Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

«На Закарпатті не проводяться спеціалізовані тренінги чи семінари для фахівців інтернет-медіа, а у заходах всеукраїнського рівня можуть взяти участь одиниці. Тому такий навчальний курс стане у нагоді журналістам, що працюють і планують працювати в інтернет-журналістиці (студенти, практикуючі медійники, журналісти з обласних і районних ЗМІ)», – зазначила Ірина Бреза.

Реклама

За словами Юрія Бідзілі, декана філологічного факультету УжНУ, завідувача кафедри журналістики, к.ф.н., теорія журналістики завжди лише наздоганяє практику, водночас саме перехід до Болонської системи освіти передбачає освоєння студентами новітніх технологій. «Поки теоретики дискутують щодо факту існування «інтернет-журналістики», вона вже давно існує та виокремилась, як окрема галузь. Але не слід думати, що йдеться тільки про блогінг, адже це ще й радіо та телебачення у режимі он-лайн», – каже Ю. Бідзіля. – Цього року вперше наші студенти під час практики повинні опублікувати матеріали не тільки у друкованих ЗМІ, а й в електронних, оскільки між ними і традиційними медіа існують певні відмінності».

Олександр Попович, журналіст, блогер, поділився досвідом активного використання соціальних мереж та роботи в он-лайн-медіа. «Як з появою телебачення передбачали смерть театру, так зараз пророкують вихід на периферію друкованим ЗМІ через появу інтернет-журналістики. Вважаю, що газети не помруть, але діятимуть для гурманів та «естетів» друкованих видань».

Реклама

Під час прес-конференції виникла дискусія щодо стандартів об’єктивності у ЗМІ. О. Попович зауважив, що саме ведення блогів може заперечити чинний канон того, що журналісти лише ретранслюють інформацію та позицію інших експертів. Натомість чимало сучасних блогерів виступають за «відкриту суб’єктивність», висловлюють власну думку, що зацікавлює все більшу аудиторію. Юрій Бідзіля закликав колег не плутати комунікування із професійною журналістикою, яка має свої правила та етичні стандарти. Науковець вважає блоготворчість окремою від журналістики сферою.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно