Поліція і спільнота: шлях назустріч

Гарагонич Іван 2 вересня 2016 року 10:01 1888

В середині серпня в Києві міжнародна організація IREX організувала та провела триденний тренінг з представниками громадянського суспільства.

Дана зустріч відбувалася в рамках програми “ПОЛіС” (Поліція і Спільнота) та стала першим заходом, який мав на меті познайомити активних громадян з діяльністю патрульної поліції. Інша ціль, яку поставили перед собою організатори даного заходу, полягала в координуванні дій та виробленні спільних механізмів покращення взаємодії між патрульною поліцією та громадськістю.

Саме для цього окрім тренерів до участі в тренінгу були залучені і представники нещодавно створеного відділу “Community Policing” (взаємодія поліції з громадою). Саме цей структурний підрозділ, за задумом розробників, повинен налагодити тіснішу комунікацію між суспільством і реформованими правоохоронними органами. Серед представників різних ГО з Маріуполя, Чернігова, Ужгорода та Мукачева участь в заході взяли і представники громадської організації “Закарпатське Вільне Медіа”.

Спілкуючись у неформальній атмосфері, присутні ділилися власним досвідом з поліцейськими, дізнавались цікаві історії та факти з їх роботи.

Якщо коротко та тезисно говорити про перший рік роботи патрульної поліції, то можна виділити такі ключові речі, які були озвучені під час зустрічей:

1. Патрульна поліція переживає брак кадрів, оскільки частина “мрійників” відсіялась вже за кілька місяців після старту проекту.

2. Загальний рівень підтримки суспільством, за даними окремих соціологічних служб, реформи різко падає. В першу чергу це пов’язано з тим, що загальна реформа правоохоронних органів триває та й окремі випадки зловживання поліцейськими своїм службовим становищем сприяють росту негативу до них.

3. Люди все ще з обачністю ставляться до патрульних.

Цей перелік проблемних речей можна продовжувати довго. Але головне, на чому зійшлись всі активісти, співпрацю між громадою та “копами” варто розширювати, залучаючи звичайних людей. Для цього в кожному регіоні вже зовсім незабаром у співпраці небайдужих людей і патрульної поліції будуть організовані та проведені зустрічі, які мають відкрити суть роботи нової правоохоронної структури. Що ж, фундамент закладений, а далі потрібно розбудовувати його. Сподіваємось, це обов’язково буде...

Редакція сайту не змінює і не редагує авторський текст, процитований на сторінках інтернет-видання «PMG.ua», і не несе відповідальність за висловлені в ньому думки.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter