Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Чи потрібні на Закарпатті перевибори? Що про це думають кандидати в депутати…

Чи потрібні на Закарпатті перевибори? Що про це думають кандидати в депутати…

Чи потрібні на Закарпатті перевибори? Що про це думають кандидати в депутати…
Обласне інтернет-видання провело опитування серед кандидатів-мажоритарників до Закарпатської обласної ради. Приводом стало рішення Ужгородської міської виборчої комісії від 9 листопада про...

Обласне інтернет-видання провело опитування серед кандидатів-мажоритарників до Закарпатської обласної ради. Приводом стало рішення Ужгородської міської виборчої комісії від 9 листопада про призначення перевиборів до Закарпатської обласної ради по трьох мажоритарних округах Ужгорода - №7, 8 і 9.

ВІДЕО ДНЯ

Що ж думають цього приводу кандидати-мажоритарники від різних політичних сил та виборчих округів?

Представник «Партії Регіонів» Володимир Гісем (7-й округ) заявив, що, виявляється, навіть не знайомий із округом по якому балотувався в депутати Закарпатської обласної ради. Можливо, це пов’язано з тим, що він пройшов до неї по партійним спискам. Тож, що коїться на 7-му окрузі, його вже не хвилює. Ось слова Володимира Гісема:

Реклама

«Я не знаю, де знаходиться 7-й округ і не володію ситуацією взагалі, тому нічого сказати вам не можу».

Представник «Єдиного Центру», Юрій Переста (7-й округ) зізнався, що не знайомий із рішенням міської виборчої комісії про перевибори. Але, принаймні, він знає, де знаходиться його округ!

Реклама

«Ми ще не бачили рішення міської виборчої комісії. По-перше, навіть, якщо ми його побачимо, то, як я можу оцінювати рішення, яке не відповідає чинному законодавству? Є положення, закон, де зазначено, коли можна визнати вибори недійсними. Це говорю не я, це говорять юристи, які були на засіданні виборчої комісії, що прийняла таке рішення. Якщо буде рішення і обласної ТВК, то є суд, де ми будемо оскаржувати і рішення міської і обласної комісій. По-друге, я виграв вибори із відривом у 1010 голосів, так? Така велика різниця в мене від другого місця по моєму округу. То це ж не 5, не 100 і не 300 голосів. Тож, як мені реагувати на це? По-третє – грубих порушень взагалі не виявлено. По-четверте: чому одні вибори визнаються, а інші – ні? Чому не визнаються вибори тільки «по мажоритарці», якщо визнаються вибори міського голови та за партійними списками до рад. Як таке може бути?».

Представник «Сильної України», Віктор Лущак (7-й округ) розповів, що у день виборів на всіх дільницях, де він балотувався не були вивішені відомості про нього, у той час, як фото та автобіографії інших кандидатів на дільницях були:

«Я підтримую ідею перевиборів і поясню чому. В мене був округ, куди входило 20 звичайних дільниць і, здається, 5 спеціальних. На жодній із цих дільниць у день виборів не було моєї фотографії і автобіографії. За цілий день я так і не зміг добитися того, аби їх вивісили. Хоча, наприклад, у 9-ти моїх конкурентів все це було. Тобто, мала місце нерівність. Це - суттєва підстава для того, аби проводити перевибори. Адже, якщо вас побачили на біл-бордах за тиждень чи за місяць до виборів, то цього мало. Люди не мають такої «залізної» пам`яті і не згадають кандидата на дільниці, де не вивішено відомості про нього. Це - лише один маленький епізод із виборів, а взагалі, те що творилося по дільницях було брутальним. Виборами це назвати важко».

Реклама

Представник «Партії Регіонів» Василь Русин (9-й округ) вважає, що повторні вибори не потрібні народу, але необхідні кандидатам для того, аби встановити справедливість:

«Вважаю, що це народу абсолютно не потрібно, але якщо були такі масові фальсифікації, про які, повірте, мені відомо не з чуток, то перевибори просто необхідні. Адже має бути якась справедливість, порядність. Перевибори потрібні для того, аби ми всі змогли спокійно дивитися один одному в очі».

Представник «Народної Партії» Роберт Левицький (9-й округ) вважає спробу незаконного вивезення бюлетенів достатньою підставою для проведення перевиборів. Також, на його думку, поки що міська та обласна ради можуть працювати, але не в повному складі:

«Якщо виконувати букву закону, то перевибори мають відбутися, тому що порушені процедурні моменти. Також відомо, що бюлетені певний час знаходилися у невідомо чиїх руках… Тобто, зараз вже неможливо визначити наскільки ці бюлетені є об’єктивними та такими, що відповідають реальному волевиявленню. Крім того, ті соціологічні опитування, що проводилися за тиждень до виборів зовсім не співпали з остаточними результатами виборів. Тобто тут теж виникли великі сумніви. Зокрема щодо підкупу виборців представниками «Єдиного Центру». З іншого боку, вибори вже змучили людей і кандидатів в депутати. Щодо ефективної роботи обласної та міської ради, то, вважаю, що вони можуть працювати, але не в повному складі. Що стосується членів виборчих комісій, то десь трохи не вистачає їм фаху».

Представник «Народної Партії», Олег Муртазін (8-й округ) був, як він стверджує, одним із перших, хто абсолютно випадково, побував 6 листопада на місці спроби вивезення бюлетенів з міської ТВК, розташованої в приміщенні "Палацу дітей та юнацтва". Те, що він там побачив, стало приводом для того, аби поскаржитися до суду:

« Вважаю, що перевибори потрібно робити не лише по округу №8. Може, ви не повірите, але я, мабуть, був єдиний, хто випадково, опинився біля ТВК у момент спроби вивезення бюлетенів. Тобто, мені не дзвонили і я не знав про це. На місці інциденту я побачив, що міліції, яка мала би там бути, спочатку не було…Таким чином, є суттєве порушення. Я подав скаргу до суду, де йшлося про необхідність здійснення перерахунку голосів. Після її розгляду й було прийнято рішення про перерахунок голосів на окрузі №8. Хочу сказати, що ні в якому разі, не стоїть питання у переможцях. На окрузі №8 переміг Володимир Смоланка. Питань до нього немає, він здатен перемогти, бо це - відома людина не лише на Закарпатті але й далеко за його межами. Було й багато інших кандидатів, які достойні перемоги. Питання в іншому – не спрацювала, так як слід, ТВК. Тобто, не йдеться окремо про якихось особистостей чи політичні партії. Усі суб’єкти виборчого процесу, які мали б дотримуватися вимог виборчого законодавства, включаючи спостерігачів і членів комісії. Цього не було зроблено. Я маю на увазі, зокрема, процедуру винесення бюлетенів. Свої дані про порушення мені приносили як спостерігачі, так і представники різних політичних партій».

Представнику крайової організації «Української партії» Павлові Федаці (округ №9), за його словами, цікаво було б подивитися на результати чесних виборів, під час яких не було б підкупу і була б належна робота правоохоронних органів:

Реклама

«Так, я повністю підтримую ідею перевиборів. Тому що, ви знаєте, як ці вибори проводились. Був підкуп виборців представниками однієї політичної сили – «Єдиного Центру». Я не говорю, що інші теж десь могли заплатити, але ж не масово, як це робили «ЄЦівці», - в масштабах не тільки Ужгорода, але й усієї області. Тому, вважаю, що треба зробити перевибори і цікаво буде подивитися на результат чесних виборів, коли правоохоронні органи забезпечать порядок, а не те, що відбулося»…

Інтернет-ресурс телефонував і до інших кандидатів у депутати Закарпатської облради від цих трьох вищезгаданих виборчих округів. Думки Мирослави Каламуняк та Олександра Солонтая ми вже чули. Телефони Олега Адамчука та Володимира Смолянки упродовж цілого дня так і не «заговорили». Їхні позиції, а також думки інших політиків ми готові оприлюднити пізніше.

З кандидатами у депутати Закарпатської облради телефоном спілкувався Віктор Тар

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно