Мер Мукачева прокоментував ситуацію із перебудуванням Палацу Ковнера

Життя  15 червня 2015 року, 15:46 1231

Як уже повідомлялось, минулий четвер виявився бурхливим для мешканців перехрестя вулиць Берегівської та Толстого. Причиною стала поява нікому не відомих забудовників біля історичного для Мукачева приміщення – Палацу Ковнера.

Міський голова Золтан Ленд’єл у коментарі газеті "Панорама" зазначив, що новий власник будівлі – єдина особа, яка за останні три роки придбала цей будинок, і що він (будинок) «пройшов усю документацію», як комунальне майно. Також очільник міста запевнив, що забудовник зробить усе, аби приміщення Палацу Ковнера не було аварійним. Місцеві активісти не проти цього, однак все ж таки вони проти огорож та відбирання прибудинкової території.

"Ця будівля має величезне історичне значення. У вересні 1914 року барон Ковнер передав свій палац благодійному товариству для створення в ньому лікарні, але не судилося. Натомість чудова та багато оздоблена будівля, схована в саду поміж вулицями Берегівською та Толстого, перетворилася на катівню. Весною 1939 року тут утримували полонених захисників Карпатської України. В 1942 році у стінах палацу відбулися три судові процеси над 163 українськими підпільниками, що боролися проти угорського окупаційного режиму. Більшість із них було засуджено до різних термінів ув’язнення. Зокрема, керівник ОУН Закарпаття Андрій Цуга був засуджений на 12 років, його заступники Дмитро Бандусяк та Михайло Ґабовда – на 12 і 10 років відповідно, мукачівець Лука Теліга – на 3 роки і так далі. За радянських часів «буржуйську будівлю» вирішили зробити більш пролетарською. Довкола виросли типові поверхові будівлі, а сам палац занедбали. Зараз йому, очевидно, завдадуть останнього смертельного удару», -  відзначає Ігор Гуледза у публікації "Палац, який стає звичайним будинком" у газеті "Панорама" від 11 червня.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0
Владимир Гоменюк 16.06.2015, 15:44
Ну дуже розгорнутий коментар із 32 слів: новий власник будівлі – єдина особа, яка за останні три роки придбала цей будинок, і що він (будинок) «пройшов усю документацію», як комунальне майно. забудовник зробить усе, аби приміщення Палацу Ковнера не було аварійним.