У Парламенті зареєстровано законопроект про "пересічку" раз на рік

Життя  16 березня 2016 року, 15:29 12811

Народний депутат України Віктор Балога порушив задавнену проблему "пересічок" внесенням на розгляд Верховної Ради законопроект, який би врегулював використання автомобілів з іноземними номерами на території України.

Як повідомив обранець на своїй сторінці у Фейсбуці, законопроект отримав реєстраційний номер 4223.

"Документ вийшов ширшим, ніж просто вирішення питання "пересічки", яке гостро стоїть для закарпатців, які їздять на угорських і словацьких номерах. Тому, якщо законопроект буде ухвалено, його перевагами зможе скористатися кожен українець, де б він не жив – в Ужгороді, Львові, чи Кіровограді.

Отже, зараз для громадян-резидентів діє правило, що вони можуть ввезти на митну територію України авто з іноземною реєстрацією не більше, ніж на 5 днів. Хто живе на прикордонних територіях, активно користується цією нормою, купує якісну іномарку за притомну ціну і кожних 5 днів катається туди-назад на "пересічку".

Зрозуміло, що жителі більшості областей України позбавлені такого блага, якщо його взагалі можна так називати. Але і "пересічка" створює масу проблем, незручностей, черги на пунктах пропуску і додаткові корупційні схеми.

В той час як громадяни-нерезиденти можуть ввозити без розмитнення авто на один рік. Тобто, якщо ви українець, ви можете пробути в Україні на чеських номерах до п’яти днів. Але, якщо ви чех на чеських номерах, то можете їздити без розмитнення до одного року.

Я ж пропоную урівняти у правах громадян України і громадян-нерезидентів. Щоб і ті, і інші могли на рік ввозити з-за кордону автомобілі без розмитнення.

Так, це означає, що не лише на Закарпатті, а й в інших областях України буде повно автомобілів з іноземними номерами. Але, після ухвалення цього законопроекту, покупка іномарки більше не буде недосяжною мрією для більшості українців. Це означає, що наші люди зможуть їздити на безпечних і якісних іномарках, а не відрах з шурупами, сплачуючи данину державному рекету і баригам з, так званого, вітчизняного автопрому", – зауважив Віктор Балога.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0
Nikolay Yavorsky 19.03.2016, 19:56
Можна зареєструвати закон на любу тему - є сотні яких ніхто не розглядав і не розглядатиме. Потрібно щоб його ще прийняли, до нього створили підзаконні нормативи і виконували. А тут у нас повний облом.
завидівський барига 16.03.2016, 16:56
Шо лиш мої тихнологи не удумавуть оби мені бодай мало рейтінга подняти. Помічтайте, лохи!
Злий Мукачівець 16.03.2016, 15:54
Ой но не треба. популізм 80 lvl