Попри закінчення літнього періоду в природних екосистемах й надалі відмічається збільшення кількості пожеж
Із закінченням літнього періоду й надалі відмічається збільшення кількості пожеж в природних екосистемах, які переважно стають наслідком необережного поводження з вогнем та дитячих пустощей. Через часті випадки спалювання сухостою зростає небезпека виникнення пожеж на чагарниках, присадибних ділянках та в лісових масивах.
ВІДЕО ДНЯДані випадки шкодять не тільки населенню, але і безпосередньо пожежно-рятувальній службі району. Тому, що на гасіння сухої трави затрачується багато часу та технічних ресурсів і такі пожежі відволікають підрозділи пожежної охорони від їх прямого виконання, тобто охорони житлових будівель та державного майна, – зазначає провідний інспектор Мукачівського МРВ УДСНС України у Закарпатській області, старший лейтенант служби ЦЗ Руслан Проценко.
У працівників пожежної охорони велику тривогу також викликає той факт, що господарі, заклопотані своїми справами на ділянках, нерідко залишають без нагляду дітей. А вони, опинившись без нагляду, хочуть бути схожими на дорослих й теж беруться розпалювати вогонь, полюбляють гратися з сірниками. А наслідки від тих ігор дуже сумні. Щоразу пожежні автомобілі мчать на гасіння лісових пожеж, палаючих чагарників та сухотрав’я.
РекламаУ багатьох випадках від підпаленої сухої трави вогонь перекидається на будівлі та знищує дачні будинки, вагончики, інші дерев’яні споруди.
Як уберегтися від вогню у таких випадках?
Реклама- при зачищенні городів та земельних ділянок, при спалюванні сухотрав’я, не залишайте вогнище без догляду, контролюйте його горіння, щоб невеличке вогнище не перетворилось у велику пожежу;
- слід перекопати вірогідні місця поширення вогню;
- спалюючи сміття, треба переконатися, що вогонь загас повністю, а попіл залити водою.
РекламаТільки так збережемо свої ділянки, дачі та будови від нещадного вогню!