Японський фольклорист завітав на Тячівщину, аби записати закарпатські народні пісні
На Тячівщину завітав японський фольклорист Норіо Інагакі, котрий веде дослідницьку діяльність в Інституті фольклору і архівів Румунської академії наук у м.Клуж. Більше двох років тому розпочав проект, метою якого є віднайдення найяскравіших зразків нематеріальної культурної спадщини різних етносів, що населяють Україну, Румунію, Болгарію та Сербію.
ВІДЕО ДНЯДослідник має на меті задокументувати найбільш характерні пісенні й танцювальні цікавинки та створити тематичну відеотеку на базі згаданого інституту, а крім того – видати монографію з порівняльним аналізом відшуканих зразків.
Від початку свого дослідження Норіо Інагакі вже мав нагоду познайомитись із культурною спадщиною в сусідній Івано-Франківській області та на Закарпатті, де вивчав волоський колорит у пісенно-танцювальних традиціях Виноградівщини.
РекламаУ лютому, цього року на базі районного будинку культури, Норіо Інагакі вже записав автентичний музичний матеріал у виконанні народних троїстих музик родини Маньо, скрипаля Івана Шімана (смт. Солотвино), на цимбалах грав Василь Антонович Гудак – начальник відділу культури Тячівської РДА. Старовинні народні пісні прозвучали від вокального ансамблю клубу с. Новобарово (керівник Валентина Лар).
Цього разу японський дослідник у супроводі завідувача відділом народної творчості обласного організаційно-методичного центру культури Віталія Раца за сприянням відділу культури Тячівської райдержадміністрації побував у с. Новоселиця, де записав обрядові весільні пісні у виконанні учасників фольклорного колективу «Мрія», які зібралися у сільському клубі.
Реклама