На Закарпатті найнижчий показник поширення ВІЛ-інфекції

Життя  29 листопада 2016 року, 15:40 896 ВІДЕО

Щорічно 1-го грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Близько 35-ти млн людей у світі живе з цією недугою, в Україні – близько 300 тис. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією є східні та південні регіони: Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська та Київська області. За оцінками експертів, показники поширеності недуги на Закарпатті є найнижчими по Україні. За останні 10 місяців у краї зареєстрували 81 новий випадок інфікування ВІЛ.

"За період епідемії ВІЛ-інфекції, з моменту реєстрації першого випадку інфікування ВІЛ в Закарпатській області було офіційно зареєстровано 878 осіб, з вперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції. На сьогоднішній день на диспансерному обліку перебувають 460 ВІЛ-інфікованих пацієнти, із них 155 хворі на СНІД. Дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками у нас зараз 41 дитинка. Із них 32-м дітям діагноз в стадії підтвердження", – каже Катерина Фільо, в.о. головного лікаря Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

В Закарпатті найбільше ВІЛ-інфікованих зареєстрували в Хустському, Свалявському, Тячівському та Ужгородському районах. В 2016-му році було прийнято виділили додаткове фінансування з державного бюджету на закупівлю антиретровірусних препаратів, які є обов’язковою складовою комплексної медичної допомоги ВІЛ-інфікованим. Станом на сьогодні, на Закарпатті їх приймає 251 особа, з них – 11 дітей до 14-ти років.

"От це. Це те, що для когось є звичайними таблетками, просто препарати. Особисто для мене і для кожного ВІЛ-інфікованого – це можливість мати здорових дітей, мати сім’ю, це можливість мріяти, працювати, будувати плани на майбутнє, подорожувати, вчитися. В кінці кінців – це можливість жити далі", – зауваживАндрій Дем’яненко, голова правління БО «ЗБТ Мережі ЛЖВ».

За даними експертів, у краї зафіксована унікальна соціальна група, яка є носієм ВІЛу – це трудові мігранти. Найчастіше, вони навіть не знають, що є розповсюдниками інфекції. Фахівці радять не бути байдужими до свого здоров’я та проходити регулярні медичні огляди, які є безкоштовними та анонімними у всіх закладах охорони здоров’я.

Джерело: Ужінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0