На фестивалі в Колочаві Москаль пригощав туристів ріплянкою власного виробництва
У суботу високогірне село Колочава на Міжгірщині приймало численних гостей на фестивалі ріплянки (місцева страва з картоплі та кукурудзяного борошна). Відомому гастрономічному святу сприяла гарна погода і цікавий сценарій з відомими історичними персонажами – Іваном Ольбрахтом (видатним чеським письменником, котрий писав у Колочаві свою книжку «Микола Шугай – розбійник»), Едмундом Еганом (угорським економістом, котрий на початку 20 ст. виступив на захист селян Підкарпатської Русі) та Володимиром Леніним (вождем світового пролетаріату, котрий став на фестивалі багаторічним «ходоком»).
На початку свята в музеї під відкритим небом «Старе село» відкрили «Колочавську приймальню Геннадія Москаля». Такої честі голова ОДА удостоївся за те, що ще минулого року відремонтував дорогу до цього високогірного села. З нагоди відкриття «приймальні» Г.Москаль під музику старого патефона пригостив гостей фестивалю традиційною колочавською самогонкою, після чого в своїй вітальній промові підкреслив, що розпочаті минулого року ремонтні роботи до туристичних місць на Міжгірщині будуть продовжені, – повідомляє офіційний сайт Геннадія Москаля.
Реклама– Цього року ми починаємо повне відновлення дороги від траси «Київ – Чоп» до Колочави, – заявив голова ОДА. – Спочатку відремонтуємо відрізок від Нижніх Воріт до Воловця, далі від Воловця до Міжгір’я, а затим від Міжгір’я до Колочави. Траса буде вкрита новим суцільним асфальтом. Підрядник робіт уже визначений, це турецька фірма, яка будувала дорогу «Львів – Луцьк». Протягом минулого року Колочаву відвідали понад 60 тисяч туристів. Із них близько 10 тисяч – іноземці (переважно чехи). Робимо все для того, щоб збільшити на Закарпаття потік туристів не тільки з усієї України, але і з-за кордону. А Колочава в цьому сенсі – одна з найперспективніших туристичних родзинок області.
У ході фестивалю Г.Москаль включився в майстер-клас із приготування ріплянки (ця страва добре відома йому, як буковинцю, ще з малих літ) і власноруч виготовив її цілий казанок. Після чого пригостив ріплянкою всіх бажаючих. Гастрономічне свято з музикою, танцями і веселощами під відкритим небом затягнулося до пізнього вечора.