Традиції на Івана Купала: ворожіння на судженого
Свято Івана Купала – це одне з найдавніших українських свят, яке зберігає у собі спогади про магічну силу природи. Саме в ніч з 6 липня на 7, українки колись, та навіть сьогодні, збираються разом і ворожать на своїх "суджених".
ВІДЕО ДНЯВорожіння на Івана Купала здавна вважаються правдивими та доленосними. Згідно з повір’ями, у ніч на Івана Купала дерева переходять з місця на місце і розмовляють одне з одним, а трави набувають чудодійної сили.
Саме тому, за традицією, в Купальську ніч ніхто не повинен спати. Після заходу сонця завжди і починалося буйне та веселе свято з дівочими ворожіннями.
РекламаПропонуємо вам дізнатись 5 найцікавіших способів ворожінь, які можуть дати натяки на ваше майбутнє.
Ворожіння на судженого
РекламаЗа допомогою різних ворожінь можна дізнатися ім’я судженого. Найпоширеніший спосіб, це вийти на вулицю і запитати першого зустрічного чоловіка його ім’я. Саме так зватимуть вашого судженого.
Інший популярне ворожіння передбачає використання ножа. Для цього попередньо на аркуші паперу потрібно накреслити коло і вписати по колу всі букви алфавіту. Після потрібно поставити ніж по центру і покрутити його. На яку букву буде показувати вістря ножа, на неї і буде починатися ім’я судженого.
Також можна написати записки з чоловічими іменами на листочках паперу і скрутити їх в трубочки, які необхідно покласти під подушку. Після цього слід лягти спати. Вранці, прокинувшись, необхідно витягнути одну з записок. Ім’я, написане в ній, буде ім’ям судженого.
РекламаВорожіння по багаттю
Зазвичай, у святкову ніч Івана Купала, молодь розводить велике багаття і стрибає через нього. Існує повір’я, що коли полум’я не торкнулося стрибаючого – це сприятливий знак, що пророкує дівчатам швидке і щасливе заміжжя, а хлопцям – успіх в справах і коханні.
Ворожіння по вінку
Також увечері, на заході сонця, дівчата плетуть вінки з лісових і польових квітів. Після чого вони, загадавши бажання, опускають їх в озеро чи річку і якщо вінок поплив далеко, тоді бажання обов’язково збудеться, але якщо вінок через нетривалий час пристав до берега недалеко від місця, де його опустили в воду – прийдеться чекати до наступного року, щоб знову випробувати свою долю.
Ворожіння по колах на воді
Для такого незвичайного ворожіння на Івана Купала, щоб краще дізнатись про свою долю із судженим, у широку і глибоку миску найперше наливають воду. Коли ж настає захід сонця, дівчата повинні пошепки промовити воді своє бажання, після чого кинувши туди невеликий камінчик. Якщо число кіл на воді буде парним – тоді бажання збудеться, якщо непарне – бажанню не судилося збутися.
Ворожіння по квітах
РекламаНе дарма ж на свято Івана Купала закохані шукають квітку папороті, яка розквітає лише в купальську ніч. Саме тому з таким незвичайним ворожінням на судженого, як з квітами, дівчата приділяють найбільшу увагу. Увечері напередодні свята, дівчата сідають у коло, попередньо зібравши всі разом найрізноманітніші квіти. Одна з дівчат вибирає квіти по одній, промовляючи: "Кому ця квітка дістанеться?", а інша дівчина, яка сидить спиною до квітів, називає ім’я будь-кого з присутніх.
Після цього, яка квітка кому дістанеться, судять про ставлення до себе задуманого хлопця:
Глід – є надія на кохання.
Васильок – в тебе закохаються.
В’юнок – він тебе ніколи не покохає.
Гвоздика (біла) – смуток.
Гвоздика (жовта) – зневага.
РекламаГвоздика (червона) – пристрасне кохання.
Жоржини – вдячність.
Жасмин – лише "залицяння", яке не пророкує серйозних намірів.
Дзвіночок – не вір йому, обдурить.
Жовтець – на побаченні все з’ясується.
Маргаритка – сором’язливе кохання.
М’ята – тебе дуже сильно кохають.
РекламаНезабудка – боїться тебе втратити.
Нагідки – ви розлучитеся.
Півонія – сором за його вчинок.
Троянда (біла) – кохає сильно, але не показує цього.
Троянда (червона) – сумує за тобою.
Ромашка – він сумнівається у своєму коханні.