Успенський піст: правила дотримання
Успенський піст триває кожного року два тижні – з 14 по 28 серпня. За суворістю піст прирівнюється до Великого посту. Як правильно постити та що не можна робити під час посту – далі в матеріалі.
ВІДЕО ДНЯБудь-який піст вимагає від віруючих людей старання і дотримання багатьох обмежень. Успенський піст – багатоденний період утримання. Цей піст суворий, але це стосується не лише харчування.
Що можна робити в Успенський піст?
РекламаНа початку кожного посту слід читати ранкові та вечірні молитви. Їсти в період посту потрібно рослинну їжу, фрукти і овочі, відрікаючись від м’яса, молочних продуктів і спиртних напоїв.
Потрібно відвідувати церкву та помолитися біля чудотворних образів за благополуччя і здоров’я коханих та близьких людей. У перші дні Успенського поста бажано освячувати воду.
РекламаЦерквою не забороняються заняття повсякденними справами. Однак священики закликають відмовитися від поспіху, суєти і підвищеного навантаження.
Не можна навантажувати себе більше, ніж слід. Краще спрямувати сили, що залишилися в духовне русло, а вільний час проводити в роздумах і молитвах.
Що не можна робити в Успенський піст?
РекламаНеробство, жадібність, зловтіха, погані думки, погані слова та інші гріхи – неприпустимі в піст. В першу чергу під час духовного утримання ви очищаєте свою душу від негативу.
В піст не можна укладати шлюби. Весілля – це торжество і радість, що неприпустимо в цей період. Також слід утриматися від інтимної близькості.
Не рекомендується відвідувати розважальні заходи, танцювати та співати. Під забороною перегляд телевізора та й узагалі будь-якого розважального контенту. Слід проводити менше часу за комп’ютером.
Не можна вдаватися до смутку і туги. Під забороною також ворожіння. Не можна передбачати своє майбутнє та намагатися змінити долю.