За спалювання трави, яке призвело до тяжких наслідків, саджатимуть до в’язниці

Життя  22 березня 2019 року, 08:47 Оксана Прітченко 709

З потеплінням українці почали спалювати торішні бур’яни. Від початку березня в Україні щодня згорають сотні гектарів сухої трави, очерету або лісу. Це шкодить рослинам, тваринам, ґрунту та повітрю, кажуть екологи.

Найбільше пожеж на Закарпатті – 346 з початку року.

За спалювання сухої трави і дерев ­передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 170 до 1500 грн. Коли є матеріальні збитки чи загиблі, винний може понести кримінальну відповідальність – до 10 років тюрми.

Читайте також:  12 рятувальників гасили пожежу в Ужгородському районі

– Коли рятувальники погасять пожежу, ми їдемо на згарище і шукаємо тварин, які вижили. Виходжу­ємо їх. У березні були на 14 таких полях, — розповідає 33-річна Марія Микитюк, керівник громадської організації "Крила птаха".

— Нещодавно їздили на поле біля Ірпеня на Київщині, яке палало не вперше. Побачили згарище, у землі багато вигорілих нір, кожні 10 метрів знаходили мертвих кротів і мишей. Весняні підпали — це не природне явище. Загорання можливі лише влітку чи восени, коли тримається спека. Тварини до цього генетично готові й можуть врятуватися. Навесні цього не очікують. Перебувають у глибокій сплячці. Навіть якщо прокинуться, то не зможуть втекти, бо ще слабкі. У комах і птахів узагалі немає механізму захисту від вогню. У земляних норах сплять зайченята та лисенята. Під час пожеж згорають або задихаються.

Раніше повідомлялось, що рятувальники розповіли про пожежу на підприємстві.

Джерело: Газета.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0