В Ужгороді діє унікальна греко-католицька парафія

Життя  24 червня 2019 року, 09:51 925

Свято-троїцька парафія Мукачівської греко-католицької єпархії на вулиці Богомольця в Ужгороді вважається родзинкою не тільки обласного центру, а й Закарпаття. Тисячі вірників обрали саме цей храм для зближення з Богом.

Історія парафії бере початок з 1997 року, коли зареєструвалася громада з 22 людей і подала заяву на виділення земельної ділянки на побудову храму. 26 липня 1998 року було освячення каменю. Громада стрімко зростала, люди приходили на служби, які справлялися в ангарі.

Спочатку збудували каплицю, яку відкрили у 2000 році – до ювілею Різдва пресвятої Богородиці. Капличка особлива – оздоблена деревом. Престол, жертвенники, іконостас, ікони, хресна дорога –все рельєфна різьба.

Читайте також:  Петрів піст: що можна та що не варто їсти під час посту

Кількість прихожан на службах і далі зростала. Уміститися понад 1200 вірникам у капличці було важко. У 2003 році з благословіння владики Мілана розпочалося будівництво церкви Пресвятої Троїці. Зараз це один з найбільших храмів Закарпаття, де гармонійно та естетично поєднані такі види сакрального мистецтва, як фрески, рельєфна різьба по дереву та мармуру, вітражі, а у планах – мозаїка.

З мармуру на тільки іконостас, а й вівтарі, і престол, і крісло єпископа, лавиці для дітей. Весь інтер’єр унікальний і свідчить про те, що при бажанні і зусиллях результат може перевершити сподівання.

Хтось поклав сотні квадратів плитки безкоштовно, хтось заплатив за вітражі, хтось пожертвував своїм часом, хтось здібностями – одним словом, громада згуртувалася і у 2013 році у церкві з дозволу єпархії почали молитися. Більше – у сюжеті "М-студіо".

Нагадаємо, на Закарпаття привезли копію чудотворної ікони.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0